Naga MarketsFarmy Fotowoltaiki S.A. zawiązały wspólnie z Columbus Energy S.A. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i opublikowały również strategię rozwoju na lata 2020-2022.

Farmy Fotowoltaiki S.A. zawiązały wspólnie z Columbus Energy S.A. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Farmy Fotowoltaiki S.A. w organizacji, w której 100% udziału w kapitale zakładowym posiadają Śląskie Kamienice S.A., spółka notowana na rynku NewConnect zawiązała z Columbus Energy S.A. spółkę COLUMBUS&FARMY Sp. z o.o. Każdy ze wspólników objął po 50 udziałów w jej kapitale zakładowym. Przedmiotem działalności spółki COLUMBUS&FARMY Sp. z o.o. jest m.in. wytwarzanie i handel energią elektryczną. Spółka została powołana w celu wspólnej realizacji projektów, polegających przede wszystkim na znalezieniu lokalizacji, zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu wolnostojącej instalacji fotowoltaicznej, poprzez ich wspólne finansowanie i podział zadań związanych z ich przygotowaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Zawiązanie spółki z Columbus Energy było jednym z kluczowych elementów naszej współpracy. Za pośrednictwem nowoutworzonego podmiotu COLUMBUS&FARMY Sp. z o.o. przystąpimy do realizacji pierwszych projektów farm fotowoltaicznych. Wspólnie chcemy stworzyć silną, szybko rozwijająca się strukturę, która osiągnie nie tylko zakładany wzrost ekonomiczny, ale będzie godnym uwagi konkurentem dla innych firm z branży fotowoltaicznej.” – komentuje Kamil Kita, Prezes Zarządu Spółki Farmy Fotowoltaiki S.A.

Główne założenia strategii rozwoju Farmy Fotowoltaiki S.A. w organizacji obejmują rozpoczęcie współpracy z partnerem branżowym, będącym liderem na rynku – Columbus Energy S.A. – w zakresie rozwijania projektów farm fotowoltaicznych oraz powstanie pierwszej spółki celowej F1 Sp. z o.o. z własnym gruntem. Farmy Fotowoltaiki S.A. planują dokonywać zakupu lub dzierżawy działek pod budowę farm fotowoltaicznych o mocy min. 1 MWe lub gruntów na własny użytek. W 2021 r. spółka zamierza realizować projekty od 1 do 10 MWe, natomiast w 2022 r. projekty do 40 MWe. Spółka chce także inwestować w podmioty działające na rynku fotowoltaicznym poprzez zakup udziałów na poziomie od 5% do 45% w wybranych podmiotach. Farmy Fotowoltaiki S.A. będą dążyły do rozwoju sieci wykonawczej i dystrybucji poprzez zawiązywanie współpracy z kolejnymi
partnerami i firmami projektowo-montażowymi oraz do rozwoju zaplecza techniczno-handlowego i badawczego poprzez budowę własnego zespołu firm podwykonawczych, w systemie relacji B2B. Spółka będzie też budowała bazę inwestorów zainteresowanych zakupem farm fotowoltaicznych oraz inwestycją w branży fotowoltaiki. Farmy Fotowoltaiki S.A. będą chciały pozyskać kapitał zewnętrzny w kwocie do 10 mln zł do końca 2022 r., który zostanie przeznaczony na sfinansowanie bieżącej działalności.

„Strategia przedstawia jasny kierunek, w którym zmierzamy i model biznesowy spółki.” – mówi Kamil Kita. – „Pokazaliśmy, jakie procesy planujemy wdrożyć w okresie 1,5 roku. Branża OZE rozwija się niesamowicie szybko. Jesteśmy przekonani, że przemyślany plan i jego konsekwentne realizowanie przyniesie szybkie, oczekiwane efekty. Najważniejsze punkty na najbliższe miesiące, w tym m.in. umowa o współpracy z Columbus Energy S.A., która jest liderem na rynku branży fotowoltaicznej zostały już poczynione. Stanowi to fundament, na którym zbudujemy dynamicznie rozwijającą się firmę.” – dodaje Kita.

Spółka Farmy Fotowoltaiki S.A. planuje realizować swoją działalność opierając się na kilku modelach współpracy. Pierwszy z nich to model na własne potrzeby, w którym spółka celowa będzie budować instalacje na własny użytek, dokonując zakupu atrakcyjnych gruntów, co będzie podstawą do rozpoczęcia budowy, uruchomienia działalności i czerpania korzyści z prowadzenia farmy fotowoltaiki. Drugim modelem będzie spółka 50/50 z partnerem branżowym, która będzie realizować projekty farm fotowoltaicznych na zlecenie kolejnych podmiotów. Kolejnym modelem jest spółka z inwestorem bezpośrednim, gdzie Farmy Fotowoltaiki S.A. będą pełniły rolę operatora projektu. Możliwa będzie także spółka celowa z inwestorem w modelu 50/50. Farmy Fotowoltaiki S.A. myślą również o konsolidacji rynku poprzez nabywanie 100% udziałów w spółkach, które posiadają gotowe farmy fotowoltaiczne albo zaakceptowane projekty farm.

„Każdy biznes potrzebuje kilku ścieżek rozwoju, które ostatecznie prowadzą do wspólnego punktu. W przypadku Farm Fotowoltaiki S.A. postawiliśmy na szerokie wykorzystanie możliwości, jakie dają zróżnicowane kanały przychodów. Będziemy stawiać farmy na własne potrzeby, aby mieć stałe dochody, jak również przygotowywać projekty pod oczekiwania klientów, czy przy współpracy z partnerami. Jednocześnie uruchamiamy pozyskiwanie działek, jak i gotowych projektów farm fotowoltaicznych, aby szybko rozpocząć pierwsze inwestycje. Budujemy bazę inwestorów, którzy będą naszymi klientami na gotowe farmy fotowoltaiczne. Modelów współpracy jest wiele po to, aby odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby rynku. Ważnym elementem dla naszego rozwoju będzie dokapitalizowanie spółki w najbliższym czasie. Pozwoli nam to zrealizować kolejne punkty strategii, czyli zakup pierwszych projektów i zaangażowanie się kapitałowe w inne spółki z branży.” – zakończył Kamil Kita.

Śląskie Kamienice S.A. zakończyły 2019 r. zyskiem netto w wysokości ponad 2,1 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży przekraczających 22,8 mln zł. Wartość aktywów Spółki na koniec 2019 r. ukształtowała się na poziomie blisko 89,8 mln zł. Spółka planuje podjąć działania mające na celu spełnienie przez nią warunków niezbędnych do przeniesienia notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Śląskie Kamienice S.A. to Spółka stworzona na silnych fundamentach, która zajmuje się modernizacją zakupionych kamienic na obszarze Górnego Śląska. W 2017 r. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX utrzymuje spadkowe nastawienie. Srebro oraz ropa WTI podchodzą w górę – sentyment CMC Markets
Następny artykuł7Levels ogłasza datę kolejnej premiery
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here