Naga MarketsSlack: rekordowe przychody za I kw., ale akcje o 15% w dół. Winny Zoom?Kurs akcji Slacka spadł o 15% w notowaniach pozasesyjnych mimo, że jego przychody w I kw. 2020 r. wzrosły aż o 50% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Spółka nie uniknęła porównań do nieprawdopodobnego sukcesu Zooma i choć jej wyniki są świetne, to w zestawieniu z rekordowymi wynikami serwisu wideookonferencyjnymi nie wypada aż tak dobrze.

  • Slack oferuje użytkownikom platformę do usprawnienia pracy zespołu i koordynacji zadań w firmie.
  • Spółka opublikowała w czwartek raport za I kw. 2020 r., według którego przychody wzrosły o 50% względem I kw. 2019 r.
  • Mimo świetnych wyników za I kw. i wyższych niż oczekiwane, notowania Slacka spadły nawet o 17% w trakcie handlu posesyjnego.

Slack: rewelacyjne wyniki, kurs 15% w dół

Slack w I kw. 2020 r. osiągnął przychody w wysokości 201,7 mln dol. To najwyższa wartość w historii spółki oraz aż o 50% większa niż 134,8 mln dol. rok temu. Strata na akcję spadła znacząco, z 23 centów na akcję rok temu do jedynie 2 centów w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strata okazała się znacznie mniejsza niż spodziewali się analitycy FactSet, którzy przewidywali stratę na akcję w wysokości 6 centów na akcję i 186,2 mln dol. przychodu.

Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że zasadniczą przyczyną znacznie lepszych wyników Slacka niż spodziewane jest wpływ zwiększenia znaczenia pracy zdalnej wskutek pandemii koronawirusa.

Mimo świetnych wyników, nie były one aż tak świetne jak Zooma. Być może właśnie to zaważyło o tym, że akcje Slacka poleciały w dół o 15% w notowaniach pozasesyjnych mimo publikacji bardzo dobrego raportu za kwartał.

Slack: rekordowe przychody za I kw., ale akcje o 15% w dół
Notowania Slack na NYSE. Źródło: tradingview.com

Warto jednak pamiętać, że Slack i tak radzi sobie na giełdzie fantastycznie. Notowania spółki w tym roku wzrosły już o 68%, a od minimów z marca już o ponad 220%. W tym tygodniu, notowania Slacka wzbiły się także na chwilę na nowe szczyty.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Slack potwierdza wzrosty zwiększeniem liczby użytkowników

– Zyskaliśmy rekordowe 90 tys. nowych darmowych i płatnych organizacji używających Slacka w I kw. 2020 r., co daje łączną liczbę 750 tys. Zwiększyliśmy także bazę użytkowników o 12 tys. nowych płatnych użytkowników i łącznie jest to już 122 tys.” – podsumował wyniki Slacka CEO spółki, Stewart Butterfield.

Zobacz również: Tesla przygotuje nowe plany niemieckiej fabryki. Elon Musk kontra ekolodzy

invest

Butterfield deklaruje także, że platformie Slack uda się przekształcić część darmowych użytkowników na płatne subskrypje. Jest jednak jednocześnie poirytowany faktem, że jego firma choć zdominowała swój segment, nie zbiera aż takich owoców zwycięstwa jak walczące z trudną konferencją firmy w innych branżach platform internetowych.

– Zapewne słyszycie frustrację w moim głosie. Microsoft dokonał wielkiego skoku naprzód w ostatnich trzech latach oferując darmowe usługi, ale czy możecie znaleźć choć jednego użytkownika Slack, który zmienił serwis na Teams? – zaznaczył Butterfield.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here