Ubiegły tydzień zdecydowanie nie należał do polskiego złotego. PLN tracił do funta brytyjskiego, franka i dolara. Jedynie na EURPLN mogliśmy obserwować ruch na korzyść naszej waluty. Co jednak czeka nas w najbliższych dniach, czy polski złoty ma szansę na wzrosty, a może dalsze spadki są nieuniknione?

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w niedzielę 16 lutego:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2519 euro
USDPLN 3,9231 dolar
GBPPLN 5,1202 funt
CHFPLN 3,9951 frank

Kurs dolara, franka i funta w górę do PLN, złoty zyskał jedynie do euro EUR


Najważniejsze informacje walutowe:

  • Kurs dolara rośnie szósty tydzień z rzędu, polski złoty pod presją
  • Kurs euro borni ważnego wsparcia, EURPLN wyhamowuje spadki przy 4,24 zł
  • Kurs franka ma wyraźny problem z psychologiczną barierą przy 4 złotych
  • Kurs funta mocno w górę po odbiciu od okrągłego poziomu 5, złotych. GBPPLN po 5,12 zł.

Kurs dolara dalej w górę, to już 6 tydzień wzrostów na USDPLN

Notowania USDPLN wciąż kontynuuje zwyżkę, to już 6 z rzędu tydzień wzrostów. Ruch w górę jaki obserwujemy w ostatnim czasie został zapoczątkowany po odbiciu od kluczowego poziomu wsparcia. Notowania odbiły od 3,79 zł, gdzie znajdowało się dolne ograniczenie szerokiego układu Overbalance. Zgodnie z metodologią istnieje nawet szansa na atak zeszłorocznych maksimów przy okrągłym poziomie 4 zł. Wcześniej przeszkodę mogą jednak stanowić szczyty z listopada, które zostały osiągnięte pod koniec ubiegłego tygodnia, okolica 3,92 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał W1

Euro słabe w tym tygodniu, spadki na EURPLN są jednak ograniczone

Patrząc na interwał dzienny, kurs euro do złotego nie zdołał pokonać strefy przy 4,3150 zł, po czym obserwowaliśmy wyraźne spadki. Pomimo silnej przeceny ruch wyhamował przy 4,24 zł, gdzie w historii pojawiały się już reakcje popytowe. Aby myśleć o większych spadkach, strefa zaznaczona kolorem zielonym musi zostać wybita. Z kolei oporem wciąż pozostaje strefa przy 4,3150, której ewentualne pokonanie mogłoby skutkować nawet ruchem o kolejne 10 groszy, następna ważna przeszkoda znajduje się dopiero przy 3,3950 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka ma spory problem z barierą przy 4 zł, CHFPLN odbija od kluczowego oporu

Notowania CHFPLN utknęły w ubiegłym tygodniu w rejonach psychologicznej bariery 4 złotych. Poziom ten był kilkukrotnie naruszony, jednak kurs nie zdołał utrzymać się powyżej. Pomimo, że w tym tygodniu polski złoty nieznacznie stracił do franka, to opór przy 4,00 zł pozostaje kluczowy. Dopiero w momencie jego pokonania ruch w górę może przyspieszyć, wtedy też formalnością powinien być atak na 4,0450 zł, gdzie znajdują się ubiegłoroczne maksima. Najbliższym wsparciem pozostaje z kolei dolne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres CHFPLNCHFPLN interwał D1

Kurs funta rośnie po odbiciu od okrągłego poziomu 5 zł, GBPPLN nawet po 5 zł i 12 groszy

Kurs funta brytyjskiego ma za sobą udany tydzień. Właściwie wszystkie 5 sesji zostało zamkniętych na plusie, co poskutkowało wyjściem na poziomy z ostatniego dnia stycznia. Tendencja pozostaje wzrostowa i niewykluczony jest nawet atak na grudniowe maksima. Gdyby doszło do ich pokonania, ruch może się nawet przedłużyć w kierunku 5,20 zł. Kluczowym wsparciem pozostają okolice okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here