Naga Markets

Słaby rok Allegro na GPW. W trakcie ostatnich 12 miesięcy akcje potaniały o ponad 51%Równo rok temu polski gigant z branży e-commerce, czyli Allegro na warszawskim parkiecie wyceniany był przez inwestorów na 74,45 zł, a w kolejnych dniach poziom ten przebił nawet 86 zł. Po tym sentymencie nie ma jednak obecnie śladu, a w trakcie dzisiejszej sesji walory spółki wyceniane są na zaledwie 36,14 zł, tak więc 51,46% mniej niż rok temu.

Wycena spadła do 51%

W trakcie dzisiejszej sesji Allegro notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 4,09%, co oznacza wzrost o 1,42 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 34,72 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 36,14 zł, choć warto dodać, że na poniedziałkowym otwarciu spółka po raz kolejny sięgała nowych minimów.Warto zaznaczyć, że w trakcie ostatnich miesięcy spółka systematycznie traci, znajdując się w wyraźnym trendzie spadkowym. W tym czasie wycena polskiego giganta e-commerce zanotowała spadek z ok. 70 zł początkiem września do obecnych wycen rzędu zaledwie 36 zł za walor. Co więcej, ostatnie dni cechowały się wyraźnymi spadkami, które wyniosły Allegro na nowe minima.

Słaby rok Allegro na GPW. W trakcie ostatnich 12 miesięcy akcje potaniały o ponad 51%
Notowania Allegro w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Spółka ta była ostatnio omawiania również przez Marcina Tuszkiewicza, na kanale Comparic24, gdzie wskazywał on na to, że Allegro trwa dalej w trendzie spadkowym. Co więcej, rynek klarownie porusza się ze średnią kroczącą i to ona stanowi nam kluczowy poziom oporu.

Należy również wskazać, że równo rok temu, na koniec sesji 7 grudnia 2020, inwestorzy gotowi byli zapłacić za pojedynczą akcję polskiego giganta aż 74,45 zł, a w kolejnych dniach poziom ten wzrósł nawet powyżej 86 zł. Tak więc w trakcie ostatniego roku spadek na walorach spółki wyniósł ponad 51%.

Program emisji obligacji

Rada dyrektorów Allegro.eu podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji, które mogą być denominowane w PLN lub EUR, o łącznej wartości nominalnej do 3 mld zł, podała spółka w komunikacie z dnia 30 listopada. Allegro.eu rozważa emisję pierwszej serii obligacji denominowanych w PLN z okresem zapadalności do 5 lat.

– Obligacje mogą być denominowane w PLN lub EUR i będą emitowane jako uprzywilejowane obligacje niezabezpieczone (ang. senior unsecured). W ramach programu możliwa będzie emisja obligacji zwykłych, obligacji zielonych oraz obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem. Obligacje mogą być oprocentowane według zmiennej lub stałej stopy procentowej. – czytamy w komunikacie.

Allegro.eu rozważa emisję pierwszej serii obligacji denominowanych w PLN, która będzie oprocentowana według zmiennej lub stałej stopy procentowej i będzie miała okres zapadalności do 5 lat, z zastrzeżeniem, że ostateczne parametry zostaną ustalone w procesie budowania księgi popytu i będą podlegały zatwierdzeniu przez radę dyrektorów spółki.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm giełda | pkn orlen akcje | usd | kurs lewa do złotówki | kur dolara | średni kurs jena nbp | kurs akcji datawalk |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here