Naga MarketsJedną z najważniejszych informacji makroekonomicznych środowego przedpołudnia była niewątpliwie publikacja październikowego raportu z brytyjskiego rynku pracy. Co prawda stopa bezrobocia pozostała na rekordowo niskim poziomie (4,3%) to jednak konsensus przed publikacją zakładał jej spadek do 4,2%


Na uwagę zasługują nie tylko wartości odczytów dot. wynagrodzeń, które plasowały się powyżej prognoz ale również wzrostowa rewizja poprzednich publikacji

  • Stopa bezrobocia: 4,3%, prognoza 4,2%, poprzednio 4,3%
  • Dynamika średnich zarobków tygodniowych bez bonusów: 2,3%, prognoza 2,5%, poprzednio 2,2%
  • Dynamika średnich zarobków tygodniowych z uwzględnieniem premii: 2,5%, prognoza 2,5%, poprzednio 2,3% (po wzrostowej rewizji z 2,2%)

Równie słabe okazały się również dane dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W tym wypadku odczyt na poziomie 5,9 tys. okazał się zdecydowanie gorszy od prognozowanego (3,2 tys). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji zwiększała ujemna rewizja poprzedniego odczytu z 1,1 tys. do 6,5 tys.

Stopa bezrobocia w UK. Źródło: ONS

Czy wiesz że…
Claimant Count Change – Wskaźnik ekonomiczny stosowany przez UK w celu mierzenia bezrobocia od 1970 roku. Najświeższe odczyty dostarcza brytyjskie ONS (Office of National Statistics). Claimant Count Change mierzy liczbę ludzi, którzy ubiegają się o zasiłki dla bezrobotnych (Jobseeker’s Allowance – JSA) w trakcie aktywnego poszukiwania pracy (z wykluczeniem części osób upośledzonych oraz studentów poszukujących pracy sezonowej). Zmiana liczby ubiegających się jest publikowana raz w miesiącu, jako procentowy udział składających wnioski o zasiłek w stosunku do części populacji w wieku produktywnym (16-64 lata).

Tak słabe odczyty sprawiły, że w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy deprecjację funta szterlinga. Kurs kabla osuwał się o nieco ponad 20 pips.

GBPUSD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJapoński indeks Nikkei reaguje na okrągły opór 23 tys. pkt.
Następny artykułRexex zwycięzcą VI edycji Ligi Traderów!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here