Naga MarketsSłaby kurs dolara wspiera aktywa ryzykowne, EUR/USD przy 1,165We wtorek opublikowana zostanie decyzja MNB ws. poziomu stóp procentowych na Węgrzech. Otoczenie sprzyja w piątek walutom krajów rozwijających się, które w większości zyskują względem euro.

Na rynkach bazowych nastroje są optymistyczne. Słabszy dolar wspiera bardziej ryzykowne aktywa, a kurs EUR/USD w okolicy 1,1665 znajduje się najwyżej od trzech tygodni. Z perspektywy walut krajów rozwijających się otoczenie jest korzystne, niemniej silniejsze euro mityguje część ruchu aprecjacyjnego walut Europy Środkowo-Wschodniej.Lokalnie wydarzeniem dnia będzie publikacja decyzji Banku Węgier ws. poziomu stóp procentowych. MNB jest na ścieżce podwyższania kosztu pieniądza, a w październiku oczekuje się kontynuacji ruchem o 15 punktów bazowych. Z powodu jastrzębich oczekiwań wobec MNB przestrzeń do umocnienia forinta jest niewielka. MNB musiałby wyraźnie zaostrzyć kurs, aby wywołać większą aprecjację forinta. W oczekiwaniu na decyzję EUR/HUF oscyluje wokół 359 pkt.

Na decyzję spoglądać będą również inwestorzy zainteresowani innymi walutami regionu CEE. Na rynku korony czeskiej widać negatywny wpływ wysokiej inflacji na wycenę. Kurs EUR/CZK znajduje się w trendzie bocznym, a we wtorek oscyluje wokół 25,5 pkt.

Na rynku złotego wystąpienie premiera Morawieckiego nie wywołało większego poruszenia. Przejściowo złoty faktycznie się osłabiał, ale w przemówieniu (choć nie zostało one dobrze przyjęte w Brukseli) nie zawarto żadnych nowych tez. Konflikt wokół kwestii prawnych będzie żywy jeszcze przez jakiś czas, a więcej uwagi w mojej opinii należy przywiązywać do władz monetarnych. Od RPP rynek oczekuje w tej chwili różnych ruchów. Chaotyczna komunikacja utrudnia prognozowanie działań RPP stąd z uwagą należy śledzić czwartkową publikację „minutek” z posiedzenia RPP. We wtorek po południu złoty wyceniany jest na 4,5715 w relacji do euro, 3,9210 za dolara oraz 5,4190 w stosunku do funta szterlinga.

Słaby kurs dolara wspiera aktywa ryzykowne, EUR/USD przy 1,165
Notowania instrumentu USD/PLN, interwał: D1, źródło: TMS BrokersChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here