Naga MarketsSłaby funt wyróżniał się na rynku Forex. Para EUR/USD poniżej 1,11 USDUmiarkowane ruchy na FX i indeksach oraz całkiem spore na rynku surowców. Tak można scharakteryzować początek świątecznego tygodnia.

Poniedziałkowy kalendarz z pewnością nie był przepełniony – dwie najważniejsze pozycje to raporty z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz o sprzedaży nowych domów. Obydwa raporty były słabsze niż oczekiwano, choć wpływ na rynki był raczej umiarkowany.

Na rynku waluowym wyróżniał się słaby funt i mocny real brazylijski. Ten pierwszy to efekt opadającej euforii względem funta po wygranej Konserwatystów. Zanosi się bowiem na bardzo burzliwe negoacjacje handlowe z Unią. Real z kolei zyskuje na plotkach o rezygnacji z ceł na brazylijską stal przez USA. Para EURUSD delikatnie odbija się od wsparcia, choć słabe raporty z USA pomogły tu jedynie częściowo.

Na indeksach zmiany są raczej kosmetyczna . Bańka na spółkach technologicznych rośnie w najlepsze wyciągając US500 i US100 na nowe historyczne maksima, ale wpływ na inne rynki już nie jest taki oczywisty. W Europie UK100 zyskiwał na słabym funcie, podczas gdy IT40 zniżkował, a DE30 pozostał przyklejony do 13300 pkt. Warszawski parkiet miał mocną końcówkę sesji, a gwiazdą ponownie był CD Projekt, rosnąc o blisko 4% i ustanawiając kolejny rekord.

Ceny gazu raz jeszcze testują kluczowe wsparcie 2.20. Źródło: xStation5

Sporo działo się na rynku surowców . Ceny kawy i gazu spadają po 4%, cynk traci ponad 2%, z kolei ponad 2% zyskuje platyna. Na rynku kawy mamy ogromną niepewność co do skali deficytu w przyszłym sezonie i do wiosny będzie to obiektem niepewności. Dziś pomimo mocnego reala inwestorzy nadal realizowali zyski. Gaz traci wobec prognoz umiarkowanej pogody w USA. Wzrosty platyny i srebra w okresie dobrych nastrojów pokazują, jak mocno rośnie zainteresowanie tymi rynkami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here