Naga MarketsSłabszy dolar wraca na rynek, Wall Street pozytywniePrzyjęło się, że to zazwyczaj Wall Street nadaje ton sentymentowi na globalnych rynkach. Większa nerwowość na rynkach akcji prowadzi do ograniczania ekspozycji na ryzykownych walutach i powrotu w stronę bezpiecznego dolara. Tym razem tak nie jest. Wczoraj amerykańska giełda zamknęła się dość przyzwoicie redukując obawy, że obserwowane w zeszłym tygodniu spadki mogą przerodzić się w coś większego, ale nie przełożyło się to na wyraźniejszy powrót w stronę słabszego dolara.

Dolar wraca na rynek

Teoretycznie ważyć mogą lokalne tematy – “gołębi” RBA, problemy polityczne we Włoszech – ale i też one nie powinny generować jakiegoś większego “efektu zaskoczenia”, który zazwyczaj stoi za jakimś większym ruchem. Kto ma teraz rację? Teoretycznie to rynek FX jest bardziej płynny niż Wall Street, która być może tylko na powrót dostraja się po zamieszaniu wywołanym “wątkiem Reddita” w zeszłym tygodniu. Warto będzie obserwować te zależności w kolejnych dniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny rentowności 10-letnich obligacji rządu USA

Tematem, który na powrót próbuje się przebić do mediów jest pakiet fiskalny Joe Bidena wart 1,9 bln USD. Po tym jak kilkanaście dni temu do świadomości inwestorów dotarł fakt, że proces legislacyjny może być opóźniony przynajmniej o kilka tygodni poprzez konieczność głosowania ustaw w trybie rekoncyliacyjnym, wczorajsze spotkanie grupki republikańskich senatorów z prezydentem Bidenem może dawać szanse na pewne przyspieszenie. Nawet, jeżeli dotyczyć będzie tylko 1/3 ustaw z prezydenckich propozycji. To podchwyciły rynki akcji, ale i też… rynek długu. Uwagę zwraca fakt, że rentowności 10-letnich obligacji rządu USA wymazały cały spadek, jaki miał miejsce po “gołębim” przekazie FED w minioną środę. To może być jakieś wytłumaczenie dla wspomnianej rozbieżności dolara z rynkami akcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq akcje | akcje pgnig prognozy | indeks dax | cd red notowania | kurs dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here