Naga MarketsKurs złotego, ile kosztuje euro, dolar, funt i frankPolski złoty jest stabilny na początku nowego tygodnia na rynku Forex zamykając bardzo dobry tydzień oraz cały miesiąc. Natomiast dolar pozostaje słabszy, utrzymując wątłą postawę z ubiegłego tygodnia, która jest między innymi wynikiem reakcji na publikację danych makroekonomicznych oraz nowe rozdziały wojny handlowej USA z Chinami. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.

Kurs złotego jednym z liderów wśród walut rynków wschodzących

Polski złoty PLN radzi sobie bardzo dobrze w ostatnich dniach. Ubiegły tydzień zakończył się dla naszej waluty na sporym plusie. Polska waluta zyskiwała zarówno do omawianego dziś franka, ale także do dolara, funta i euro. Jeśli chodzi natomiast o sytuację na parze frank do złotego, kurs utrzymuje się w bardzo ważnej strefie wsparcia, która może nadać kierunek w średnim terminie.

W tym samym czasie na rynkach zagranicznych EURUSD kontynuuje trend zapoczątkowany w październiku. Kurs powoli zbliża się do kluczowej strefy oporowej i pokazuje ogólne osłabienie dolara.

Dolar słabszy w nowym tygodniu, ciążą mu piątkowe spadki

Indeksy walczą o wzrosty podparte optymizmem wokół relacji handlowych USA-Chiny. Dolar nowozelandzki i dolar australijski są najsilniejsze w poniedziałek, ale ogólnie rynek podtrzymuje presję na odchodzenie od USD po gołębim wydźwięku Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku w ubiegłym tygodniu.

Dane z USA w piątek były mieszane – lepszy NFP został przyćmiony rozczarowującym odczytem ISM dla przemysłu. W październiku zatrudnienie w sektorze pozarolniczym USA wzrosło o 128 tys., więcej niż spodziewane 85 tys.

Zarówno USA, jak i Chiny poinformowały w piątek, że poczyniły postępy w rozmowach mających na celu zakończenie przedłużającej się wojny handlowej, a urzędnicy amerykańscy stwierdzili,  że umowa może zostać podpisana w tym miesiącu.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here