Naga MarketsWraz z upływem godziny 11:00 na rynki napłynęły dane z Europejskiego Centrum Badań nad Gospodarką (ZEW). Poznaliśmy istotny odczyt dla niemieckiej gospodarki, ale także dla strefy euro. Indeks ZEW, bo o nim mowa obrazuje nastroje wśród analityków oraz inwestorów instytucjonalnych.

Zawiedzione oczekiwania

Ostatni odczyt niemieckiego sentymentu ekonomicznego uplasował się na poziomie 17,5 i był niższy zarówno od oczekiwań jak i poprzednich danych. Tym razem spodziewano się, że indeks będzie jeszcze niższy (14,8). Prognozy te okazały się jednak i tak nazbyt optymistyczne, gdyż indeks ZEW w Niemczech wyniósł jedynie 10,0.

Także w całej strefie euro odczyt indeksu był gorszy zarówno od przewidywań analityków jak i wcześniejszego odczytu. Oczekiwania na poziomie 34,2 nie zostały spełnione, bowiem odczyt to tylko 29,3 (poprzednio 35,6).

Osłabienie wspólnej waluty

Pierwszą reakcją na powyższe odczyty jest kontynuacja wyprzedaży euro, która trwa praktycznie od początku sesji europejskiej. Kurs Eurodolara oscyluje obecnie nieco ponad lokalnym wsparciem blisko 1.1761.

Warto zauważyć, że dzisiejsza wyprzedaż to jak na razie tylko ruch korekcyjny po wczorajszym dynamicznym wzroście.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here