Naga MarketsNiedźwiedzi trend na euro jest solidnie ugruntowany, dlatego ekonomiści z MUFG Banku spodziewają się, że para EUR/USD będzie kontynuować trend spadkowy pod koniec 2021 roku. Podobnego zdania są eksperci ze Scotiabanku, którzy oczekują spadku poniżej 1,13 w najbliższych dniach.

EUR/USD: miejsce na dalszą sprzedaż EUR w nadchodzącym miesiącu – MUFG

Utrzymujemy niedźwiedzie nastawienie do kursu EUR/USD już szósty miesiąc z rzędu. Nadal uważamy, że ryzyko jest przechylone w dół w najbliższym czasie, chociaż stosunek ryzyka do zysku staje się coraz mniej atrakcyjny. EUR jest obecnie notowane na niedowartościowanych poziomach w stosunku do USD. Powinno to utrudnić parze dalsze dryfowanie znacznie niżej w nadchodzącym miesiącu – napisano w raporcie MUFG.Eksperci oczekują, że główna para walutowa znajdzie silne wsparcie bliżej poziomu 1.1200, co stanowi około jednego odchylenia standardowego poniżej ich oszacowania modelu PPP. Ich zdaniem niedźwiedzie nastawienie do euro odzwierciedla rosnące obawy, a także ryzyko pogorszenia perspektyw ożywienia gospodarczego w strefie euro.

Gospodarka strefy euro jest na dobrej drodze do silnego wzrostu w tym roku o około 5%, ale uczestnicy rynku obawiają się, że wzrost może spowolnić bardziej wyraźnie w przyszłym roku – podkreślono.

Kurs euro (EUR/USD) spadnie poniżej 1,13 w najbliższych dniach – Scotiabank

Kurs EUR/USD odnotowuje świeże minima w 2021 r. w połowie listopada. Ekonomiści ze Scotiabanku oczekują, że para będzie kontynuować ruch w dół poniżej poziomu 1,13.

Wzrost różnic między Bundami, a UST nadal silnie wpływa na spadek kursu euro. Rozpiętość między amerykańskim i niemieckim zadłużeniem w okresie 10 lat wzrosła do największego poziomu od kwietnia, gdy rynki dostosowują się do zmniejszania ilościowego i ewentualnych podwyżek przez Fed – wskazano w raporcie.

Czynniki krótkoterminowe dla euro pozostają negatywne, ponieważ kontynent walczy z podwyższonymi cenami energii i niedoborami dostaw ograniczającymi produkcję przemysłową.

Przy stosunkowo pustym kalendarzu makro i braku zmian w tonie – których oczekuje się od mówców z Europejskiego Banku Centralnego, gdyż mogliby zmienić perspektywę dla EUR/USD – spodziewamy się dalszych strat poniżej 1,13 w nadchodzących dniach – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here