Naga MarketsCena bitcoina (BTC) walczyła o utrzymanie powyżej 56 000 USD zaledwie wczoraj, a dziś kurs oscyluje nieco nad 55 000 USD. Według danych skupiska wielorybów wskazują na 56 000 USD jako kluczowy krótkoterminowy poziom cenowy. Jednocześnie indeks dolara amerykańskiego (DXY) nadal spada w ostatnich tygodniach i we wtorek dotarł do najniższego poziomu od siedmiu tygodni 90,85.

Spadki kursu dolara (USD) i bitcoina (BTC) – niepokojący trend?

Alternatywne zasoby wartości, takie jak bitcoin czy złoto, są wyceniane w stosunku do dolara amerykańskiego. Gdy dolar spada, wartość bitcoina powinna teoretycznie wzrosnąć, ponieważ BTC jest handlowany w stosunku do dolara. Jednak w ostatnich dniach bitcoin radzi sobie słabo po bardzo oczekiwanym publicznym notowaniu Coinbase na giełdzie Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin (niebieski) kontra DXY (pomarańczowy) Źródło: TradingView

W ostatnich dniach bitcoin miał trudności z utrzymaniem się powyżej kluczowego poziomu klastra wielorybów na poziomie 56000 USD. To wskazuje, że istnieje duża presja sprzedaży na BTC, zwłaszcza że cena ma trudności z odbiciem powyżej 50-dniowej średniej kroczącej (zielona linia na poniższym wykresie)

1-dniowy wykres świecowy BTC/USD. Źródło: TradingView

Co więcej, niektórzy analitycy twierdzą, że dolar może odczuć ulgę po ostatniej wyprzedaży. Jeśli tak się stanie, powinno to stworzyć mniej sprzyjające środowisko dla kursu bitcoina.

Zdecydowane stanowisko Rezerwy Federalnej w sprawie inflacji prawdopodobnie przyczyniło się do spadku wartości dolara. Chociaż w krótkim okresie wywarło to ogromną presję na USD, Park-Heger uważa, że trend ten może ulec zmianie w nadchodzących tygodniach.

Ożywienie gospodarcze w USA może jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwania inflacyjne, napędzając spekulacje na temat podwyżek stóp. Sytuacja informacyjna w strefie euro w związku z lockdownem może się ponownie zmienić, ponieważ niepewność pozostaje wysoka.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jednak nie wszyscy zgadzają się, że dolar wznowi trend wzrostowy. Valentin Marinov, analityk Credit Agricole, napisał, że atrakcyjne zyski na rynkach alternatywnych wywierają presję na dolara.

Wzrost kursu dolara jest już odległym wspomnieniem, a słabe wyniki waluty wydają się odzwierciedlać widoczną rozbieżność w perspektywach między spadającymi rentownościami obligacji UST, a rentownościami obligacji w innych krajach. Jest to prawie dokładne przeciwieństwo ruchów, które widzieliśmy w marcu.

Rynek kontraktów terminowych i wysoka dźwignia wydają się mieć bardziej bezpośredni wpływ na cenę bitcoina, podczas gdy osłabiający się dolar powinien nadal być czynnikiem wzrostowym dla BTC w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Kurs bitcoina (BTC) spada poniżej 56 000 USD

Notowania BTC/USD odnotowują spadek o około 2% do godziny 15:00 w środę. Kurs walczy trzecią sesję z rzędu o dzienne zamknięcie powyżej poziomu wsparcia 55 441 USD. Dopiero jego trwałe przebicie powinno doprowadzić do utworzenia silniejszego impulsu z celem na lokalne minimum 50 360 USD. Z drugiej strony jeśli kurs zdoła się utrzymać powyżej 55 441 USD trend wzrostowy z celem na historyczne maksimum 64 893 USD będzie kontynuowany.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka kurs | eur/usd | kursu funta | lotos kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here