Naga MarketsSłabość dolara widoczna w raporcie COTCommodity Futures Trading Commission publikuje raport COT, który zawiera istotne informacje dotyczących pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Ostatni raport obejmuje pozycje z tygodnia do wtorku 24 listopada.

  • Optymizm dotyczący szczepionek i przygotowania do przekazania władzy Bidenowi dyktowały zachowanie rynku
  • Ostatni raport COT był opóźniony ze względu na Święto Dziękczynienia
  • Słabość dolara najbardziej widoczna była w stosunku do CAD, AUD, NZD i MXN

Optymizm rynkowy nie sprzyja dolarowi

W tygodniu, który obejmuje raport COT, zachowanie rynku było podyktowane ciągłym optymizmem dotyczącym szczepionek i formalnym przygotowaniem do przekazania władzy prezydentowi Elektowi – Joe Bidenowi. Wiadomość ta z ust m.in. Donalda Trumpa odsunęła widmo spornego przekazania władzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na kolejny webinar

Poniższe podsumowanie przedstawia pozycje futures i zmiany dokonane przez fundusze hedgingowe na rynku Forex do ostatniego wtorku, 24 listopada. Raporty, zwykle publikowane w piątek przez amerykańską CFTC, jednak ostatni był opóźniony z powodu zeszłotygodniowego Święta Dziękczynienia.

fpmarkets

Przyjazne dla rynku zmiany pomogły podnieść indeks S&P 500 o 0,7%, podczas gdy Dow Jones po raz pierwszy przekroczył poziom 30000. Dziesięcioletnie rentowności amerykańskich obligacji wzrosły o kilka punktów bazowych, podczas gdy indeks Bloomberg Commodity wzrósł o 1,1%, na czele z silnymi wzrostami ropy naftowej, miedzi i rolnictwa. Ucierpiało dość znacznie złoto i srebro.

Zwiększony poziom apetytu na ryzyko rynkowe, napędzany optymizmem dotyczącym szczepionek i zmniejszonym ryzykiem zakwestionowanych wyborów prezydenckich w USA, pomógł w osłabieniu dolara w ciągu tygodnia do 24 listopada.

Słabość dolara najbardziej widoczna była w stosunku do CAD, AUD, NZD i MXN, pomogła napędzić 12% wzrost ogólnej pozycji krótkiej w dolarze dolara w stosunku do dziesięciu kontraktów terminowych na waluty IMM i indeksu dolara do 25,3 miliarda USD. Wciąż znacznie poniżej szczytowego poziomu 34,9 miliarda dolarów w sierpniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here