Naga MarketsWe wtorek była przewodnicząca Rezerwy Federalnej Janet Yellen zeznaje w Kongresie w ramach przesłuchań w przyszłej roli Sekretarza Skarbu. Rynek jest zdania, że ​​Yellen powróci do tradycyjnego języka, co prawdopodobnie będzie oznaczać bardziej wyważone komentarze na temat polityki i bardzo mało bezpośredniego odniesienia do dolara – twierdzi Jane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobanku. Z kolei eksperci z MUFG spodziewają się dalszej deprecjacji „greenbacka” w 2021 roku.

  • Przed zeznaniami Yellen dolar amerykański znosi swoje tegoroczne zyski
  • USA nie chcą słabszej waluty, aby uzyskać przewagę konkurencyjną. Nie oznacza to, że dolar amerykański nie zejdzie niżej
  • Utrzymująca się słabość dolara może być czynnikiem wpływającym na decyzje innych banków centralnych

USA: Yellen ominie temat dolara – Rabobank

Przed zeznaniami Yellen dolar amerykański znosi swoje tegoroczne zyski, a amerykańscy inwestorzy wracają z długiego weekendu, pchając w górę kontrakty terminowe na akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aby podkreślić stanowisko administracji Bidena jako odmienne od ustępującego rządu, podobno ma stwierdzić również, że Stany Zjednoczone nie chcą słabszej waluty, aby uzyskać przewagę konkurencyjną. Nie oznacza to jednak, że dolar amerykański nie może zejść niżej – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę warunki niskiej inflacji, w ocenie ekspertów jest możliwe, aby utrzymująca się słabość dolara może być czynnikiem wpływającym na decyzje innych banków centralnych o podjęciu dodatkowych działań łagodzących. Zasadne jest również kwestionowanie, czy kontrola długoterminowych stóp procentowych przez bank centralny może być postrzegana jako temat związany z manipulacją walutą.

Ma to coraz większe znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej banków centralnych wykorzystuje swoje bilanse jako narzędzie polityki pieniężnej. Biorąc pod uwagę tak delikatne tło, spodziewalibyśmy się, że Yellen powie jak najmniej o dolarze w dającej się przewidzieć przyszłości – dodano.

Kurs USD: dolar amerykański odczuje dalsze osłabienie w nadchodzącym roku – MUFG

Dolar amerykański osłabiał się w nocy przed występem nominowanej na sekretarza skarbu Janet Yellen przed Senacką Komisją Finansów. Przesłuchanie Yellen ma dostarczyć więcej informacji na temat polityki względem USD pod administracją Bidena, ale jest mało prawdopodobne, aby doprowadziło do ruchów na rynkach, według banku MUFG.

Doniesienia sugerują, że Janet Yellen będzie argumentować, iż „najmądrzejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest działanie na wielką skalę ”, by zyskać wsparcie dla proponowanego przez administrację Bidena pakietu pomocy o wartości 1,9 biliona dolarów. Podobno administracja Bidena przygotowuje również drugi plan naprawy, który zwiększy wydatki na infrastrukturę, zieloną energię, opiekę zdrowotną i edukację.

Rosnące prawdopodobieństwo większych bodźców fiskalnych, w tym inwestycji infrastrukturalnych, sprzyja cenom towarów i powiązanych walut. Nadal widzimy możliwości dalszego wzrostu walut związanych z surowcami w nadchodzącym roku, co powinno również spotęgować wzmacniające się globalne ożywienie – podkreślono w raporcie.

The Wall Street Journal podał, że Janet Yellen jest gotowa powiedzieć: „Wartość dolara amerykańskiego i innych walut powinny być określane przez rynki. Stany Zjednoczone nie szukają słabszej waluty, aby uzyskać przewagę konkurencyjną. Sprzeciwialibyśmy się takim próbom innych krajów ”.

Komentarze są zgodne ze standardowymi umowami międzynarodowymi dotyczącymi polityki walutowej zawartymi między głównymi gospodarkami i jest mało prawdopodobne, aby okazały się ruchami rynkowymi dla dolara amerykańskiego. „Oczekujemy, że administracja Bidena będzie wspierać politykę silnego dolara amerykańskiego. Jednak nie uważamy, że fundamenty wspierają siłę „greenbacka” i nadal oczekujemy dalszej słabości w nadchodzącym roku – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here