Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) wspierany przez silne odbicie na Wall StreetAnalitycy MUFG Banku zawracają uwagę na ostatnią korektę amerykańskich indeksów giełdowych po tygodniach silnych wzrostów. Jednocześnie ostrzegają przez wystąpieniem głębszej korekty na Wall Street, co powinno ograniczyć sprzedaż dolara amerykańskiego (USD). Podobnego zdania są eksperci z OCBC, którzy prognozują ponowny spadek pary EUR/USD do poziomu 1,12. „Edek” wzrasta w nowym tygodniu oscylując nieco pod oporem 1,13.

  • Wysokie wyceny aktywów mimo uderzenia COVID-19 w globalną gospodarkę
  • Na Wall Street prawie nie widać śladu po kryzysie
  • EUR/USD z celem na 1,12

USD: Podwyższone ryzyko ograniczy sprzedaż dolara – MUFG

Pojawiły się obawy, że ostatnie wzrosty na ryzykownych aktywach i walutach zaszły już za daleko i były zbyt szybkie, powodując niewygodnie wysokie wyceny w tle bezprecedensowego uderzenia w globalną gospodarkę przez COVID-19 – napisano w raporcie.

tabliczka z napisem wall streetPod koniec ubiegłego tygodnia główne indeksy akcji w USA prawie całkowicie zniosły tegoroczne spadki po gwałtownej przecenie o około 30% w lutym i marcu. Podobne odbicie w kształcie litery „V” było również widoczne na rynku walutowym. Jednak korekta pod koniec minionego tygodnia ponownie przywróciła obawy o powrót awersji do ryzyka.

Nasze wskaźniki sygnalizują zwiększone ryzyko korekty indeksów akcyjnych w najbliższych tygodniach, ponieważ dolar znacznie się wyprzedał. Wyprzedaż, a następnie powrót do normalnych poziomów aktywów i walut podwyższonego ryzyka nastąpiło w znacznie krótszym czasie niż podczas ostatniego globalnego kryzysu finansowego – dodano.

Amerykańska gospodarka popadła w recesję w grudniu 2007 r., która trwała do maja 2009 r. (18 miesięcy). Po upływie dwóch lat poziom realnego PKB wzrósł powyżej szczytów sprzed bessy. S&P 500 osiągnął najniższy poziom na około dwa miesiące przed końcem poprzedniej recesji.

Akcja cenowa S&P 500, która wyrysowała dołek w marcu, jest zgodna z tym, co wskazują aktualne dane – ta recesja już się skończyła. Uważamy, że dalsze wzrosty indeksów mogą okazać się ograniczone po silnych zyskach w ostatnich miesiącach. Może to oznaczać okres konsolidacji dla dolara po ostatnim okresie wysprzedaży – zauważano.

Kurs EUR/USD skręca na południe, następny cel na 1,12 – OCBC

Para EUR/USD nie była w stanie utrzymać się powyżej poziomu 1,13, a Terence Wu, strateg ds. walut w OCBC Banku spodziewa się, że kurs spadnie do poziomu 1,12 w związku ze wzrostem presji sprzedających. Tymczasem Grupa UOB oczekuje, że „edek” będzie poruszać się w przedziale 1.1170 – 1.1380 w najbliższych tygodniach.

Spodziewamy się, że na razie para EUR/USD będzie odczuwać presję spadkową, z kolejnym celem na poziomie 1.1200. Środowisko makro nadal nie sprzyja wzrostowi siły euro, a niemiecki minister gospodarki ostrzegł o większej słabości danych makroekonomicznych – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym,tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne treści autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here