Naga MarketsSłabość brytyjskiego indeksu FTSE100Brytyjski indeks jest mocno opóźniony w porównaniu do przeceny sprzed roku. Zasięg wzrostów nie dotarł nawet do zniesienia 78.6%, gdzie polski Wig20 zdyskontował niemal cały ruch spadkowy. Na tym tle FTSE wygląda słabo, a koniec tygodnia bynajmniej nie poprawił nastrojów inwestorom. Po utworzeniu styczniowego szczytu należało spodziewać się korekty. Jej potencjalny zasięg bazując na dołkach z przeszłości, można było oszacować na poziomie 6500 punktów.

FTSE100 opóźniony w porównaniu do przeceny sprzed roku

Niestety spadki zatrzymały się o 200 punktów niżej, co pokazuje dużą determinację posiadaczy krótkich pozycji. Teraz zielona linia kontrolowana jest przez podaż. Tym samym, aby pozytywny sentyment ponownie się pojawił, to potrzeba włożyć dużo więcej energii, czytaj pieniędzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapowiedź większej przeceny była sygnalizowana przez wskaźnik MACD. Układ szczytów jest tam spadkowy, co jest w sprzeczności z wykresem ceny. Pytanie, czy negatywna dywergencja wyczerpała swój potencjał, czy też jest zapowiedzią zmiany dotychczasowego trendu.

Powrót do wzrostów można odczytać na podstawie oscylatora Stochastic. Opuścił on strefę wyprzedania i kieruje się na północ. Warto pamiętać, że to narzędzie należy do grupy wyjątkowo szybkich, także w każdej chwili sytuacja może ulec zmianie. Wolniejszy RSI znajduje się pośrodku amplitudy swoich wahań, choć widoczna jest próba przełamania spadkowej tendencji na tym wskaźniku.

Podsumowując, popyt aby powrócić do gry musi skupić się na przełamaniu  oporu 6500, a jeszcze lepiej 6515. Jeżeli to się nie uda w najbliższych dniach, to ilość czarnych świec może wzrosnąć na dziennym wykresie UK100.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy dla dolara | złoty polski kurs | 1 btc | kurs.dolara | gpw pgnig |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here