Naga Markets

Słabość banków z indeksu WIG20. PKN Orlen informuje o odpisach obniżających wynikWczorajsza sesja na polskiej giełdzie zakończyła się lekkimi spadkami głównych indeksów. We wczesnych godzinach handlowano na delikatnym plusie, lecz brak było chęci do skorygowania środowych spadków. Nie pomagała również sytuacja międzynarodowa, ani wyraźne znaki z innych giełd.

Słabość banków

Ważnymi punktami dnia były publikacje wyników banków i rosnący kurs Allegro. Pekao które po kolejnych znacznych odpisach pokazało zyski mniejsze, niż zakładały rynki. To spółka o 6,7 proc. udziale w portfelu WIG20, której wyraźny spadek kursu (-4,67%) mocno ciążył na cały indeks oraz wpływał na postrzeganie innych banków jak PKO BP (-2,64 proc.) – spółkę obok Orlenu z największym udziałem w benchmarku.Już wcześniej o odpisach obniżających wynik informował PKN Orlen (-2,77 proc.). W piątek spółka pokaże raport za I półrocze. Tu kurs podążał również za taniejąca ropą, której cena zeszła poniżej poziomu sprzed rosyjskiej agresji. Błyskiem WIGu było Allegro, które w pewnym momencie rosło ponad 10%, ostatecznie zyskując 5,39% wobec poprzedniej sesji.

Sektorowo wzrosty były udziałem tylko spółek z WIGGry (3,68 proc.), WIG
Nieruchomości (0,63 proc.) oraz WIGInformatyka (0,31 proc.). Najmocniej zniżkowały
energia (3,21 proc.), media (2,74 proc.), paliwa (2,52 proc.) oraz banki (2,37 proc.).

WIG20 spadł o 0,81 proc., WIG był niżej o 0,89 proc. Jeszcze mocniej zniżkowały
średnie spółki, których mWIG40 oddał 1,67 proc., natomiast relatywnie mocniejszy był
sWIG80 spadając o 0,36 proc. Obroty wyniosły przeszło 1,07 mld zł, z czego 875 mln
dotyczyło WIG20.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W piątek Stany Zjednoczone opublikują informację o zatrudnieniu, które mogą istotnie wpłynąć na dalsze kształtowanie się polityki monetarnej wobec wyzwań inflacji i pokażą obecny stan gospodarki USA. W Europie Włochy i Niemcy przedstawią dane z produkcji przemysłowej, to kolejny ważny punkt o stanie strony podażowej gospodarki europejskiej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here