Naga Marketspięści chiny usaZachować optymizm, czy sceptycznie podchodzić do stanu negocjacji USA – Chiny? To pytanie, na które rynek wciąż szuka odpowiedzi. Piątkowa sesja azjatycka jest bardzo spokojna, ale entuzjazm nieco osłabł, co widać po skromnych spadkach kontraktów na indeksy.


  • W gronie G-10 słaby jest dolar australijski. AUD/USD nie jest w stanie utrzymać się ponad 0,69 kolejny dzień z rzędu. AUD traci nie tylko ze względu na informacje o mocnym sprzeciwie przeciwko planowi wycofania się USA z ceł, ale też po raporcie o polityce monetarnej.
  • EUR/USD walczy o utrzymanie się ponad 1,1050 i jest kilkanaście pipsów powyżej wczorajszych dołków. GBP/USD broni 1,28 a USD/JPY jest w okolicy 109,30. Lokalne szczyty zostały ustanowione przy 109,50. EUR/PLN sesję zacznie z okolic 4,26.
  • Na rynkach akcji i kontraktów na indeksy przeważają skromne spadki. Wyjątek to Nikkei225, który podnosi się 0,25. Shanghai Compsoite spada 0,2 proc. a około 0,5 proc. osuwa się Hang Seng. Kontrakt na S&P500 jest 0,15 proc. pod kreską i przy 3080 pkt. Futures na DAX osuwa się 0,3 proc. i do 13235 pkt.
  • Na rynkach surowcowych spadki cen miedzi (giełda COMEX) oraz WTI i srebra. Baryłka ropy jest wyceniana na 56,70 USD, czyli nieco ponad dolara poniżej szczytów ze środy. Uncja złota kosztuje 1470 USD. Kurs zbliżył się wczoraj do dołka z 1 października.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here