Naga MarketsCena ropy nie zdrożeje w wyniku słabnącego popytu, pomimo cięć OPECRopa naftowa WTI wzrasta w czwartek o ponad procent, ponieważ ceny czarnego złota zareagowały pozytywnie na spadek zapasów w USA, który był większy niż oczekiwano. Niemniej, zdaniem strategów ANZ Banku, oznaki spowolnienia ożywienia popytu ograniczą wzrost ropy w najbliższych tygodniach. Ropa WTI kosztuje dziś nieco ponad 40 USD/brk., a Brent około 42,50 USD/brk.

  • W Cushing zapasy spadły ósmy tydzień z rzędu
  • Spada globalne zapotrzebowanie na paliwo
  • Wiele stanów USA zatrzymało znoszenie ograniczeń
  • OPEC skutecznie utrzymuje cięcia podaży

Cięcia OPEC nie zrekompensują słabnącego popytu?

Dane EIA pokazały, że zapasy w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 7,2 mln baryłek, co stanowi największy skok od grudnia. W Cushing, głównym centrum magazynowania ropy w USA, zapasy spadły ósmy tydzień z rzędu. W ocenie ekspertów nie były to jednak dobre wieści, ponieważ jednocześnie spadło zapotrzebowanie na paliwo.

To nie były dobre wieści, z domniemanym spadkiem zapotrzebowania na paliwo. Nowe przypadki COVID-19 nadal rosną w USA, stan na wczoraj to 46 065 nowych przypadków, co daje w sumie 2,66 mln – napisano w raporcie.

Stany Arizona i Kalifornia odnotowały największy dzienny przyrost zachorowań. W wielu stanach złagodzenie ograniczeń zostało wstrzymane, z pewnymi ograniczeniami przywracającymi. Nowy Jork rozszerzył listę stanów, z których odwiedzający muszą poddać się kwarantannie po przyjeździe.

Rynek został również uspokojony doniesieniami, że OPEC skutecznie utrzymuje ograniczenia podaży. Dane Bloomberga pokazują, że grupa naftowa zmniejszyła produkcję o 1,93 mln. brk na dzień do 22,69 mb/d w czerwcu. To najniższy poziom od maja 1991 r. Istotne jest również to, że ogólna zgodność z umową wyniosła 100%, chociaż wyniki różniły się między poszczególnymi członkami – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here