Naga MarketsWall Street i USAWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, pomimo prognoz zakładających wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych o 0,4%, te ostatecznie wzrosły w kwietniu 2019 r. zaledwie o 0,3%. Fakt ten sprawił, że stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego ceny wzrosły o 2,0% a więc o 0,1 p.p. mniej niż oczekiwano (2,1%).

Inflacja CPI w USA

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czyninków. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,1% w ujęciu miesięcznym i 2,1% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Rozczarowujące dane osłabiają dolara amerykańskiego

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w wyniku gorszych niż oczekiwano wyników inflacji konsumenckiej (CPI) ze stanów zjednoczonych, doszło do niewielkiej deprecjacji dolara amerykańskiego.

Strach i chciwość – jak poskromić emocje – zapisz się na webinar

Notowania pary walutowej EURUSD w piątek, 10 maja 2019 roku
EURUSD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Wejście sesji amerykańskiej pod znakiem presji, co dalej?
Następny artykułKurs funta po 4,9790 zł. GBP/PLN na tygodniowych minimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here