TMS


Jedna z nielicznych i jednocześnie istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym, to dane z 14:30 dotyczące kanadyjskiej inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej. Pomimo, ze wyniki okazały się dość mieszane, to dolar kanadyjski silnie tracił po tej publikacji.


Co spowodowało tak silne osunięcie popularnego loonie?

Analizując dane opublikowane przez Statistics Canada widzimy, że najsilniej zawiodła podstawowa sprzedaż detaliczna a więc sprzedaż z wyłączeniem samochodów. Odczyt na poziomie -0,2% okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5%. Rozczarowanie było tak spore, że nawet wzrost całkowitej sprzedaży detalicznej o 0,6% nie był w stanie powstrzymać słabnącego dolara kanadyjskiego.

Równocześnie poznaliśmy także wyniki inflacji konsumenckiej. Jak wynika z raportu Urzędu Statystycznego Kanady, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu br. o 0,3% m/m oraz 2,2% r/r. Okazuje się zatem, że w obu przypadkach ostateczne rezultaty okazały się o 0,1 p.p. gorsze od prognoz zakładających wzrosty kolejno o 0,4% m/m i 2,3% r/r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w ciągu zaledwie pierwszych 5 minut kurs wzrósł o niemal 80 pips.

USDCAD M5


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSDPLN – dynamicznie w kierunku 3.70
Następny artykuł500 tys. komputerów zarażonych nowym krypto-wirusem w 3 dni
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here