Naga MarketsJedna z nielicznych i jednocześnie istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym, to dane z 14:30 dotyczące kanadyjskiej inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej. Pomimo, ze wyniki okazały się dość mieszane, to dolar kanadyjski silnie tracił po tej publikacji.


Co spowodowało tak silne osunięcie popularnego loonie?

Analizując dane opublikowane przez Statistics Canada widzimy, że najsilniej zawiodła podstawowa sprzedaż detaliczna a więc sprzedaż z wyłączeniem samochodów. Odczyt na poziomie -0,2% okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5%. Rozczarowanie było tak spore, że nawet wzrost całkowitej sprzedaży detalicznej o 0,6% nie był w stanie powstrzymać słabnącego dolara kanadyjskiego.

Równocześnie poznaliśmy także wyniki inflacji konsumenckiej. Jak wynika z raportu Urzędu Statystycznego Kanady, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu br. o 0,3% m/m oraz 2,2% r/r. Okazuje się zatem, że w obu przypadkach ostateczne rezultaty okazały się o 0,1 p.p. gorsze od prognoz zakładających wzrosty kolejno o 0,4% m/m i 2,3% r/r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w ciągu zaledwie pierwszych 5 minut kurs wzrósł o niemal 80 pips.

USDCAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDPLN – dynamicznie w kierunku 3.70
Następny artykuł500 tys. komputerów zarażonych nowym krypto-wirusem w 3 dni
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here