Naga MarketsEUR/USD

Słabość notowań euro jest główną przyczyną spadku kursu eurodolara w bieżącym tygodniu, a ten ruch w dół spowodował naruszenie ostatnich, lokalnych minimów. Ruch ten zaczyna podważać scenariusz z korektą płaską opisywany przeze mnie w ostatnich raportach.

Co prawda indeks euro jest w krótkim terminie wskaźnikowo wyprzedany (co powinno wkrótce wygenerować jakieś umocnienie wspólnej waluty), ale póki co obraz techniczny tego instrumentu w szerszym horyzoncie nie wskazuje na realizację scenariusza ze znaczącym umocnieniem EUR.

Sytuację tą mógłby zmienić wzrost kursu EUR Index powyżej widocznego na powyższym wykresie oporu, ale do tego jeszcze długa droga. Na samym wykresie eurodolara pro wzrostowym sygnałem byłoby pokonanie okolic 1.1510, gdzie znajdują się dość istotne, prezentowane na pierwszym z powyższych wykresów opory. Z drugiej strony co byłoby sygnałem pro spadkowym dla omawianej pary ? Dla mnie pokonanie okolic 1.1457, gdzie znajdują się najbliższe, ważne wsparcia. Jeśli tak się stanie, to teoretycznie kurs eurodolara mógłby zmierzać do okolic 1.1395, gdzie znajduje się 78 % zniesienie ostatniej sekwencji wzrostowej. To na ten moment tyle co można napisać o rynku EUR/USD.

USD/JPY

Jeśli ktoś liczy na dalsze umacnianie dolara amerykańskiego może zainteresować się parą USD/JPY. Kurs tej pary w ostatnich dniach wykonał wyraźny ruch korekcyjny.

Jak widać na powyższym wykresie dotarliśmy już do ważnych wsparć tworzonych przez 38 % zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Rynek obecnie od tego poziomu odbija. Dla inwestorów, którzy liczyli na korektę na tym rynku i zakładają kontynuację wzrostów, obecne ceny mogą być okazją do aktywowania się po długiej stronie rynku. Można do tego użyć jednego z kierunkowych robotów inwestycyjnych znajdujących się w Exerii. Otworzy on i będzie bronił długiej pozycji jeśli sygnały zmiany trendu się pojawią. Jeden z robotów ( 1.1_EFIX_T_long) na danych o kumulacji 15 min ma już długą pozycję. Poziom obrony dla niej znajduje się obecnie w okolicach 113.05.

Jaki może być potencjał dla ewentualnego ruchu wzrostowego ? W krótkim terminie co najmniej szczyt znajdujący się w okolicach 114.50. W średnim, zdecydowanie wyższe poziomy cenowe, które wskazywałem na wykresach w raporcie tygodniowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here