Naga Markets
 Słabe euro może utrudnić walkę z inflacją. Rynki łapią oddech po słowach Lagarde
Christine Lagarde, prezes EBC

Szefowa ECB zwróciła dzisiaj uwagę, że słabe euro może utrudnić walkę z inflacją i powtórzyła, że bank centralny pozostanie zdeterminowany w działaniach. Rynek wycenia ruch na stopach o 75 punktów bazowych na posiedzeniu Banku w końcu października i niewykluczone, że te oczekiwania zostaną dowiezione. Nawet, jeżeli nowy włoski rząd zaproponuje stymulację fiskalną i doprowadzi tym samym do podbicia rentowności tamtejszych obligacji, to w pierwszej reakcji te działania zostaną odebrane jako potencjalny impuls proinflacyjny. Nie muszą jednak pomóc euro.

Euro toczy nierówną walkę

Wróćmy jednak do dzisiejszej sytuacji. W krótkim terminie EURUSD najpewniej złapał swój dołek i kilka(naście) najbliższych dni upłynie pod znakiem szerokiej konsolidacji pomiędzy 0,9550-0,9600 (od dołu) i 0,9860-0,9950 (od góry). Poziomy wsparcia i oporu bazują na ekstremach z ostatnich dni i tygodni. Ważnym czynnikiem dla EURUSD będzie też globalny sentyment na różnych klasach aktywów (akcje i surowce, gdzie ostatnio było nerwowo). Na wykresie S&P500 (FUS500) widać, że rynek podbija scenariusz korekcyjnego odbicia w kontekście bliskości dołków z czerwca b.r.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Najsłabsze waluty w relacji z dolarem, to pośród G-10 frank i jen. W przypadku japońskiej waluty widać, że rynek nie robi sobie wiele z rannego komentarza szefa BOJ, który był formą werbalnej interwencji. To może otwierać drogę w okolice kluczowej bariery 145 jenów za dolara.

Z kolei w przypadku USDCHF mamy kontynuację osłabienia się franka, które może wynikać też z pojawiających się głosów, że SNB nie będzie zmuszony poświęcać tyle energii na walkę z inflacją, jak inne banki centralne. Na tygodniowym wykresie USDCHF widać właśnie zmianę średnioterminowego układu technicznego.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY
Wykres tygodniowy USDCHF
Wykres tygodniowy USDCHF


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrognozy Goldman Sachs dla S&P 500 nie wyglądają dobrze
Następny artykułTesla walczy o odbicie. Humanoidalne roboty Muska pomogą firmie?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here