Naga MarketsPoczątek amerykańskiej sesji przyniósł ze sobą istotne publikacje makroekonomiczne dotyczące rynku nieruchomości – pozwoleń na budowę (building permits) oraz rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych (housing starts). Wyniki okazały się zdecydowanie gorsze od projekcji, doprowadzając w efekcie do deprecjacji USD i CAD.


Kontynuacja trendu spadkowego na amerykańskim rynku nieruchomości

Wartość rozpoczętych budów domów w maju osiągała silnie spadkową dynamikę w wysokości -5,5% (ostateczny odczyt to 1,092 mln, przy prognozach 1,215 mln oraz rezultatach kwietniowych 1,156 mln). W ujęciu historycznym mamy więc do czynienia z czwartym miesiącem spadków z rzędu po rozrysowaniu tegorocznych i praktycznie wieloletnich szczytów na początku 2017.

Źródło: pl.investing.com

W przypadku building permits, czyli pozwoleń na budowę – sytuacja prezentuje się podobnie. Dynamika na poziomie -4,9% została wywołana osunięciami z kwietniowych wartości 1,228 mln do 1,168 mln (prognozy 1,250 mln).

Zdaniem ekonomistów obecne problemy są jedynie przejściowe – sektor budownictwa boryka się bowiem z brakiem wolnych miejsc pod inwestycję oraz dostępem do wyszkolonych pracowników. W ujęciu historycznych trendów kondycja rynku jest jednak nadal bardzo solidna.

Kabel na nowych szczytach sesyjnych

W związku z danymi GBP/USD zyskiwał około kilkunastu pipsów, rozrysowując nowe maksima sesyjne – obecnie cena zaczyna jednak osuwać, zatrzymując się pod szczytami czwartkowymi:

GBP/USD M5

W przypadku Eurodolara byki nadal nie potrafią poradzić sobie z 1.1180, gdzie po raz kolejny miejsce miało fałszywe wybicie. Czy doprowadzi do osunięcia o 30 pipsów tak jak ostatnim razem?

EUR/USD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here