CMC Markets

Punktualnie o godz. 10:30 rynki zapoznały się z najnowszym raportem ONS dotyczącym zmiany w wielkości produkcji dla brytyjskiego przemysłu produkcyjnego. Jak się ostatecznie okazało, wszystkie składowe raportu okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz, co wpłynęło na deprecjację funta szterlinga.


Jak wynika z raportu Office for National Statistics, pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, w lutym 2018 roku całkowita produkcja przemysłowa wzrosła m/m jedynie o 0,1%. W ujęciu rok do roku wzrost uplasował się natomiast na poziomie 2,2% co również jest wynikiem gorszym o d prognoz zakładających wzrost o 2,9%.

Równie słabe okazały się również dane dot. przemysłu wytwórczego. W tym przypadku, w ujęciu miesiąc do miesiąca odnotowano spadek o 0,2% a w ujęciu rok do roku wzrost o 2,5%. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu kolejno o 0,2% m/m i 3,3% r/r.

Jedyne dobre dane dot. bilansu handlowego, który wzrósł w lutym do -10,20 mld. z 12,23 mld. poprzednio.

Reakcja rynku

Słabe dane dot. produkcji przemysłowej sprawiły, że w pierwszej chwili po publikacji raportu ONS obserwowaliśmy dość silną deprecjację funta szterlinga. Jeżeli spadki te będą kontynuowane, na notowania pary walutowej GBPUSD, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 1.4183.

GBPUSD M5

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGBP/USD przy oporach, USD/JPY kontynuuje trend boczny
Następny artykułBarclays: Inwestorzy odporni na kryptowalutową “zarazę”
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here