TMS


Punktualnie o godz. 10:30 rynki zapoznały się z najnowszym raportem ONS dotyczącym zmiany w wielkości produkcji dla brytyjskiego przemysłu produkcyjnego. Jak się ostatecznie okazało, wszystkie składowe raportu okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz, co wpłynęło na deprecjację funta szterlinga.


Jak wynika z raportu Office for National Statistics, pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, w lutym 2018 roku całkowita produkcja przemysłowa wzrosła m/m jedynie o 0,1%. W ujęciu rok do roku wzrost uplasował się natomiast na poziomie 2,2% co również jest wynikiem gorszym o d prognoz zakładających wzrost o 2,9%.

Równie słabe okazały się również dane dot. przemysłu wytwórczego. W tym przypadku, w ujęciu miesiąc do miesiąca odnotowano spadek o 0,2% a w ujęciu rok do roku wzrost o 2,5%. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu kolejno o 0,2% m/m i 3,3% r/r.

Jedyne dobre dane dot. bilansu handlowego, który wzrósł w lutym do -10,20 mld. z 12,23 mld. poprzednio.

Reakcja rynku

Słabe dane dot. produkcji przemysłowej sprawiły, że w pierwszej chwili po publikacji raportu ONS obserwowaliśmy dość silną deprecjację funta szterlinga. Jeżeli spadki te będą kontynuowane, na notowania pary walutowej GBPUSD, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 1.4183.

GBPUSD M5


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here