Naga MarketsPunktualnie o godz. 10:30 rynki zapoznały się z najnowszym raportem ONS dotyczącym zmiany w wielkości produkcji dla brytyjskiego przemysłu produkcyjnego. Jak się ostatecznie okazało, wszystkie składowe raportu okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz, co wpłynęło na deprecjację funta szterlinga.


Jak wynika z raportu Office for National Statistics, pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, w lutym 2018 roku całkowita produkcja przemysłowa wzrosła m/m jedynie o 0,1%. W ujęciu rok do roku wzrost uplasował się natomiast na poziomie 2,2% co również jest wynikiem gorszym o d prognoz zakładających wzrost o 2,9%.

Równie słabe okazały się również dane dot. przemysłu wytwórczego. W tym przypadku, w ujęciu miesiąc do miesiąca odnotowano spadek o 0,2% a w ujęciu rok do roku wzrost o 2,5%. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu kolejno o 0,2% m/m i 3,3% r/r.

Jedyne dobre dane dot. bilansu handlowego, który wzrósł w lutym do -10,20 mld. z 12,23 mld. poprzednio.

Reakcja rynku

Słabe dane dot. produkcji przemysłowej sprawiły, że w pierwszej chwili po publikacji raportu ONS obserwowaliśmy dość silną deprecjację funta szterlinga. Jeżeli spadki te będą kontynuowane, na notowania pary walutowej GBPUSD, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 1.4183.

GBPUSD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD przy oporach, USD/JPY kontynuuje trend boczny
Następny artykułBarclays: Inwestorzy odporni na kryptowalutową “zarazę”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here