Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Niska zmienność na rynkach. Ostatnio wielkim newsem wydaje się fakt, że największe giełdy na świecie nie zaliczyły sesji pełnych wielkich wzlotów bądź upadków. Dziś sytuacja jest dotychczas bardzo spokojna, do czego mógł przyczynić się dzień wolny w Chinach. Japoński NIKKEI 225 zamknął się ze wzrostem w wysokości 0,5%. Z kolei w Europie zwyżki są nieco wyższe, w okolicach 1,0-1,5%.
nikkei
NIKKEI 225 na przełomie ostatniego tygodnia
  • MFW ostrzega przed Chinami. Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego nie docenia się wpływu Chin na globalną gospodarkę. Słaba kondycji Chin wywołała kolejny spadek cen ropy oraz zawirowania na giełdach na całym świecie. Szczególnie zagrożone mogą się czuć gospodarki rozwijające się.
shanghai
Shanghai Composite od początku roku
  • Europa pnie się w górę. Kompozyt PMI w strefie euro wzrósł w sierpniu do 54,3 pkt, co stanowi poprawę o 0,4 pp. w stosunku do lipcowego odczytu. Jest to również sygnał wskazujący na przyspieszenie wzrostu w Europie. Wpływ na nastroje ma przede wszystkim zmniejszenie obaw o ewentualny Grexit, nie przysłoniła tego nawet ostatnia chińska zawierucha.
euro
Eurodolar nie zareagował na dobre dane
  • Twitter nadal szuka nowego CEO. Dziś spotyka się zarząd spółki, dyskusja będzie dotyczyć wyboru nowego dyrektora generalnego Twittera. Zatrudniono firmę specjalizującą się w pozyskiwaniu liderów, lecz na razie nie ma zadowalających efektów.
Twitter
Twitter zarobił prawie 3% w ciągu ostatniego tygodnia


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here