Naga MarketsO godzinie 10:30 Wielka Brytania podzieliła się sporą paczką istotnych danych makroekonomicznych. Czerwony kolor na całej długości kalendarza makroekonomicznego (wraz z niekorzystną rewizją części wyników) nie mógł przełożyć się na notowania funta szterlinga inaczej, jak jedynie spadkami.


Produkcja przemysłowa z ujemną dynamiką

Najważniejszymi danymi były te dotyczące branży przemysłowej w UK. Produkcja przemysłowa oraz produkcja dóbr fabrycznych prezentowały jednak ujemną dynamikę kolejno -0,1% oraz -0,2% m/m. Dodając do tego pogłębienie się deficytu bilansu handlowego oraz spowolnienie rynku nieruchomości, otrzymać można gotowy przepis na deprecjację GBP:

Źródło: pl.investing.com

Poniżej natomiast wykres prezentujący historyczną zmianę indeksu produkcyjnego:

Źródło: ONS

GBP/USD wybija linię trendu, testuje minima z 4 lipca

Notowania kabla reagowały na dane natychmiastowym osunięciem o około kilkadziesiąt pipsów, pokonując linię trendu sprzed dwóch ostatnich dni. Deprecjację zatrzymały dopiero dołki z 4 lipca na wysokości 1.2915:

GBP/USD M30

Po tak silnej reakcji podażowej możemy spodziewać się z pewnością chęci odbicia. Nie można zapominać jednak o NFP zaplanowanym na 14:30 oraz prognozach PKB dla UK z 14:00 – oba wskaźniki również będą posiadały potencjał poruszenia cenami.

W przypadku EUR/GBP reakcja była równie dynamiczna i cena bez większych problemów wybiła maksima czwartkowe zyskując około 30 pipsów. Dzięki temu notowania dotarły do strefy oporu wyznaczanej przez szczyty cenowe z 20-21 czerwca:

EUR/GBP H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here