Naga MarketsSłaba kondycja Dino Polska i niepewna przyszłość Mercatora – Sygnały Dnia Michała PalarczykaWtorkowa sesja na GPW w Warszawie nie należy do udanych w wykonaniu Dino Polska. Spółka nie przebiła swojego oporu w okolicach 270,5 zł i zanotowała spadek w okolice 261 zł. Jak wskazywał Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, realizacja takiego scenariusza może rodzić większe problemy, dlatego warto obserwować dokładniej tę spółkę. W przypadku Mercatora kluczowe pozostają pytania o dalszy popyt na ich produkty. Z jednej strony występuje optymizm związany z pokonaniem pandemii dzięki szczepionkom, z drugiej natomiast wytyka się jak mozolny jest obecnie proces szczepień. Dodatkowo w grze pojawić mogą się również inne okoliczności modyfikujące popyt np. konieczność odbudowania rezerw, co finalnie sprawia, że spółka ta wydaje się nie być  „przeterminowana”.

  • Spółka Dino Polska walczyła z poziomem 270,5, jednak podczas wtorkowej sesji spada do ok. 261 zł.
  • Realizacja tego negatywnego scenariusz może rodzić większe problemy – wskazuje Michał Palaczyk.
  • Mercator nie musi być „przeterminowany”, a popyt na rękawiczki może nas jeszcze zaskoczyć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dino Polska walczył z kluczowym oporem, obecnie traci

Jak wskazuje Michał Palaczyk, na kanale Comparic24, podczas wczorajszej sesji na indeksie WIG20 nastąpiło czysto techniczne wybicie trendu spadkowego i otworzyła się droga do 2100, jednak należy wskazać, że nie nastąpiły w tym czasie żadne większe (ponad normę) przepływy kapitałowe, które potwierdziłyby ten scenariusz. Ważna będzie więc dzisiejsza sesja, która może potwierdzić koniec trendu spadkowe, pod warunkiem osiągnięcia odpowiednio wysokich obrotów (np. 1 miliarda złotych)

To może Cię zainteresować: Dywidendowi Arystokraci na GPW w dobie kryzysu – jak sobie poradzili?

– Może być tak, że wtorkowa sesja jest kluczowa, czyli na ten moment niezbyt ciekawie, ale jutro znów obserwujmy Dino, bo jeżeli zamknęlibyśmy się powyżej 270,50, to znaczy, że przełamujemy w bólach te poziomy, które są teraz twarde (mocne), poziomy oporu, które mogą być w przyszłości naszym wsparciem. Na Dino karty cały czas leżą na stole, mówiąc językiem gier karcianych, natomiast ewentualne kłopoty na 270 i przebicie linii trendu wzrostowego może rodzic większe kłopoty. – tak obecne notowania Dino Polska opisuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

Podczas wtorkowej sesji Dino Polska wydaje się realizować scenariusz spadkowy, ponieważ obecnie kurs spółki kształtuje się w okolicach 260 zł. Warto również wskazać, że wśród spółek zajmujących się tego typu handlem dobrą sesję zanotował Eurocash i jak wskazuje Michał Palaczyk, w sygnałach dnia, wygląda technicznie lepiej, bo tam nie pozostało pytanie, dlaczego nie został przebity poziom, jak w przypadku Dino, a wyznaczone zostały nowe poziomy.

Mercator nie powiedział ostatniego słowa?

Odnośnie Mercator znów mamy dwa obozy drobnych inwestorów, które nawzajem ostrzeliwują się na forach giełdowych. Jedni mówią, że to jest spółka, która już pędzi tylko w okolice 100 zł, a inni, że będzie nawet 500 i wyżej. Patrząc czysto technicznie przy słabszych obrotach, ale jednak w okolicach ważnego wsparcia, i w okolicach ważnych poziomów, gdzie kręciły się pieniądze jeszcze około pół roku temu, pojawia się coś w stylu strefy popytu. Może być wybicie, myślę, że w ciągu dwóch tygodni może nastąpić jakieś ładnie przebicie poziomów w okolicach 375 i dalej jakiś impuls wzrostowy. – opisuje Michał Palaczyk w sygnałach dnia.

W przypadku spółki Mercator nawet jeżeli ktoś uważa, że epidemia się kończy (dzięki szczepieniom itd.), a rękawiczki ochronne nie będą stanowiły już towaru deficytowego, za który można żądać wysokich cen, to należy mieć jednak na uwadze, że z jednej strony spółka zarobi spore pieniądze przez najbliższe miesiące, ponieważ chwilowo epidemia dalej daje się mocno we znaki (szczególnie w europie), a proces szczepień w krajach UE jest szeroko krytykowany za mozolność i nieefektywność. Z drugiej strony sam popyt może okazać się dłuższy w trwaniu – być może państwa będą musiały odbudować swoje rezerwy (co wydaje się wręcz dość logiczne). Tak więc, jak wskazuje Michał Palaczyk, Mercator nie musi być więc propozycją przeterminowaną.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | dax giełda | notowania ropy forex | sp 500 notowania | dolar notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here