Naga MarketsSkyBridge Capital, firma inwestycyjna Anthony’ego Scaramucciego, warta wiele miliardów USD, zainwestowała podobno 182 miliony USD w bitcoina (BTC).

  • SkyBridge Capital zainwestowało ponoć 182 mln USD w BTC.
  • Tym samym jest kolejnym podmiotem ze świata finansów, który wkracza w świat kryptowalut. Wiemy też, że w BTC zainwestowało Microstrategy, Square, MassMutual i Jefferies.

SkyBridge Capital inwestuje w bitcoiny

W broszurze dla inwestorów firma zarządzająca aktywami o wartości 9,3 miliarda USD zachwala zalety inwestowania w bitcoina, nazywając tę ​​flagową kryptowalutę wschodzącą klasą aktywów, która jest teraz mniej teraz coraz mniej ryzykowna przy rosnącym zainteresowaniu zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodano nawet, że bitcoin jest „lepszy w byciu złotem niż złoto”. Wskazano również, że niskie stopy procentowe i „bezprecedensowy dodruk pieniędzy” przyczyniają się do tego, że na znaczeniu zacząć zyskiwać rzadkie aktywa, takie jak złoto, dzieła sztuki, nieruchomości i bitcoin.

Duże podmioty chcą bitcoinów

Inwestycje w bitcoina nabierają tempa wśród tradycyjnych instytucji finansowych.

Przykładowo firma ubezpieczeniowa MassMutual również inwestuje 100 milionów USD w BTC. Ponadto globalna firma inwestycyjna Jefferies, która zarządza aktywami o wartości 51 miliardów USD, sprzedaje złoto, by w ten sposób zdobyć środki na zakup BTC.

MicroStrategy, największa niezależna firma wywiadu gospodarczego notowana na giełdzie, posiada obecnie ponad 1 miliard USD w bitcoinach po dokonaniu kilku zakupów w ciągu roku.

Do tego bitcoiny kupiła też spółka Square, której CEO jest Jack Dorsey, szef i założyciel Twittera.

Możliwe, że ostatnia hossa na BTC została napędzona właśnie przez takie zakupy. Dziś za 1 BTC musicie zapłacić już ok. 29 000 USD, czyli ok. 30 proc. więcej niż tydzień temu i 2 proc. więcej niż wczoraj. Wiele zapowiada, że rok 2021 będzie jeszcze bardziej przełomowy pod tym kątem, niż był obecnie kończący się 2020.

Dobrze radzi sobie też ethereum. Dziś 1 ETH kosztuje ok. 750 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here