Naga MarketsSKY IS THE LIMIT, czyli jak kupować drogo i sprzedawać jeszcze drożej
Tomasz Augustynowicz

Jednym z prelegentów tegorocznej edycji Invest Cuffs będzie Tomasz Augustynowicz, pełnoetatowy inwestor posługujący się metodą Joe DiNapoli’ego. Tomasz przedstawi  swoje podejście do tradingu podczas wykładu zatytułowanego “Kupuj drogo, sprzedawaj drożej. Strategia momentum Sky is the limit w praktyce“. Portal Comparic.pl miał przyjemność porozmawiać z profesjonalnym traderem przed rozpoczęciem konferencji.

  • Tomasz Augustynowicz stosuje w swoim handlu metody Joe DiNapoli’ego
  • Podczas konferencji Invest Cuffs 2021 będzie jednym z prelegentów. Zapisz się już teraz

Tomasz Augustynowicz odpowiada na pytania Comparic.pl

Jak zaczęła się twoja „przygoda” z rynkiem finansowym?

Te artykuły również Cię zainteresują
Moja fascynacja rynkiem finansowym zaczęła się już w czasach liceum. Giełdą interesowałem się od momentu powstania GPW. Nie wiedziałem za dużo o rynku poza tym, że można zarobić na nim dużo kasy. (śmiech)

Oglądałem w tv pierwsze sesje na GPW, czytałem Parkiet i czułem się jak inwestor z Wall Street. (śmiech) Ale marzenia o byciu inwestorem musiałem odłożyć na później. Zająłem się ukończeniem studiów oraz zdobyciem kapitału prowadząc – jak by się to teraz nazywało – kilka start-upów.

W jaki sposób technika Joe DiNapolego zmieniła twoje podejście do handlu i jak wpłynęło to na twoje życie? Czy jednolita metodologia zapewniła „spokojną głowę” nie tylko na rynku, ale także w życiu prywatnym? Co najbardziej podoba Ci się w twoim podejściu rynkowym?

Czytałem bardzo wiele książek o inwestowaniu – chodziłem na wiele szkoleń i dość szybko się zorientowałem, że większość z nich to “sprzedawcy marzeń” nie będący realnymi inwestorami. Od kolegi dowiedziałem się o technice DiNapolego oraz mentoringowym podejściu do edukacji, gdzie możliwy był kontakt poprzez forum oraz seminaria z jej twórcą oraz społecznością traderów DiNapolego. W technice Joe spodobał mi się motyw planu transakcyjnego, gdzie bardzo konkretnie zostały opisane warunki wejścia w pozycje oraz liczbowe poziomy stopa oraz profitu.

W podejściu do edukacji spodobało mi się to, że dostałem wędkę, a nie „zdechłą rybę”. Otrzymałem ogrom narzędzi oraz konkretną wiedzę o mechanice rynku, sposobach manipulacji, formacjach odwrócenia trendu i wiele innych, dzięki czemu mogłem dość sprawnie poruszać się “po wykresach”.

Jak to się stało, że ponownie będziesz jednym z prelegentów podczas tegorocznej konferencji Invest Cuffs?

W 2019 roku podczas Invest Cuffs w Krakowie miałem szczęście robić wykład przed Joe DiNapolim i było to super przeżycie. 800 osób na widowni, przed traderem do którego mam duży szacunek, bo pokazał mi jak zarabiać na spekulacji. Dzięki niemu zrozumiałem rynek i na czym polega ta gra.

Ponieważ jestem za to bardzo wdzięczny, to jak tylko dostałem w tym roku zaproszenie ucieszyłem się że ponownie będę mógł przekazać wiedzę uczestnikom konferencji.

O czym będziesz mówił podczas swojej prezentacji?

W 2019 roku mówiłem co robić by nie tracić – grać przeciwko rynkowi W 2021 świat wygląda inaczej: pandemia, rynek długu na zerowych poziomach, inflacja, papierowe pieniądze tracą wartość nabywczą, hossa na rynkach akcji

W związku z tym w tym roku opowiem jak można na tych wzrostach zarabiać, czyli jak selekcjonować spółki pod wybicia historycznych maksimów. Kupuj drogo sprzedawaj drożej działa, bo po 10 latach dodruku tanie akcje nie są po prostu dobre. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, które omówię podczas tegorocznej konferencji.

Co chcesz przekazać uczestnikom konferencji w tym roku?

By dbali o rodzinę i zdrowie, pilnowali swoich pieniędzy, nie robili głupot w życiu i wykorzystali czas na rynku, bo płynność i zmienność jest ogromna.

Tomasz Augustynowicz, sylwetka inwestora:

Tomasz przeszedł przez kompletną ścieżkę edukacyjną, uczestniczył w spotkaniach z Piotrem Grelą, pierwszym ekspertem od metodologii DiNapoli. W 2011 r. uczestniczył w warsztatach i seminariach z Joe DiNapoli’m oraz w seminarium Joe&Pieter w Sarasota na Florydzie, USA. Miał także okazję tradować na żywo z Pieter’em van Wyk’iem oraz wziął udział w seminarium “Trading Professionally” oferowanym przez Tonego DiNatale’go. Oba wydarzenia przyczyniły się do jeszcze lepszego poznania tej metody inwestycyjnej.

Obecnie Tomasz jest inwestorem na pełen etat, posługując się metodą DiNapoli’ego oraz siły relatywnej. Zajmuje się głównie handlem akcjami, indeksami i niektórymi towarami, skupiając się na wyższych przedziałach czasowych, a także kontraktami futures e-mini S&P 500. Jest przekonany, że uczenie się metody Joe pozwala na osiągnięcie i uzyskanie niezbędnej wolności.

Z Tomaszem Augustynowiczem i innymi prelegentami będziesz mógł spotkać się podczas wirtualnej konferencji Invest Cuffs, trwającej od 14 do 18 kwietnia 2021 r. Zapisz się za darmo już teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here