Naga MarketsZastanawiasz się w jaki sposób należy identyfikować określone setupy analizy technicznej? Chciałbyś sprawdzić skuteczność tej metody analizowania instrumentów? Już 25 marca o godzinie 18:00 odbędzie się szkolenie poświęcone tematyce najskuteczniejszych formacji cenowych w analizie technicznej.


Czym są formacje cenowe?

Formacje cenowe posiadają swoją kluczową funkcję w analizie technicznej. Dzięki kształtom, które przybierają, spekulant może zakładać kontynuację, bądź odwrócenie obecnego trendu. Są bardzo popularne na rynku, przez co kontakt z nimi mają już traderzy na wczesnym etapie swojej spekulacyjnej przygody.

Weź udział w szkoleniu online

Formacje cenowe dzieli się na dwie podstawowe kategorie:

  • Formacje odwrócenia trendu
  • Formacje kontynuacji trendu

Formacje kontynuacji trendu

Podejmując decyzje o zajęciu określonej pozycji warto zidentyfikować moment, w którym widzimy wzorzec, który może charakteryzować się większym prawdopodobieństwem oczekiwanego ruchu. Wcześniej jednak warto wiedzieć, jaka to formacja.

Podstawowymi formacjami kontynuacji trendu są trójkąty, kliny oraz formacja flagi. Po wystąpieniu tych formacji istnieje określone prawdopodobieństwo kontynuowania wcześniejszego ruchu trendowego.

Formacje odwrócenia trendu

Szukając okazji do zajęcia pozycji odwrotną do kierunku obecnego trendu, warto dokładnie to przeanalizować. Zgodnie z Teorią Dowa trend trwa znacznie dłużej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Natomiast przychodzi taki moment, w którym są ewidentne oznaki wyczerpania danego sentymentu. Jak je rozpoznać? Podstawowymi formacjami odwrócenia trendu jest podwójny szczyt, podwójne dno oraz głowa z ramionami.

Skuteczne formacje cenowe – webinar

Poprawna identyfikacja określonych trendów to jest jedno. Kolejny element jest związany ze skutecznością określonych formacji. Jak wybrać te najskuteczniejsze formacje? Dowiesz się z najbliższego webinaru “Skuteczne formacje cenowe w analizie technicznej”

Zapisz się terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDolar w odwrocie. Działania Fed przyniosą tylko chwilową ulgę?
Następny artykułGuten Morgen DAX 25.03.2020 – 10k punktów przyciąga jak magnes
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here