Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleWzrosty USD w przeciągu ostatnich tygodni są blokowane przez niepewność odnośnie podwyżek stóp procentowych oraz piątkowych danych z rynku pracy. Wczorajsze słabsze od oczekiwanych odczyty PMI FEDu w Chicago z pewnością nie poprawiają nastrojów i sugerują gorsze rezultaty jobs report. Credit Agricole zachowuje jednak bycze nastawienie do dolara i zaleca kupno spadków.


Oczy wszystkich na PMI i raport ADP

Dzisiaj w przypadku amerykańskich danych skupiamy się przede wszystkim na PMI przemysłowym według ISM oraz zmianie zatrudnienia publikowanej w raporcie pracy ADP. O ile analitycy Credit Agricole są przekonani, że piątkowe dane pozytywnie zaskoczą, widzą pewne ryzyko jeżeli chodzi o raport ADP. Jakiekolwiek osunięcia wywołane gorszymi danymi podczas dzisiejszej sesji mogą okazać się tak naprawdę okazją do zakupu na lepszych cenowo poziomach.

Kupujcie USD/CAD

USDCADDaily

Jeżeli chodzi o rekomendację konkretnej pary walutowej, to Credit Agricole nadal stawia na zakup USD/CAD.O ile wczorajsze delikatnie lepsze od oczekiwanych odczyty kanadyjskiego PKB za Q4 2014 wspierają oczekiwania co do polityki monetarnej BOC, to nadal nie można wykluczyć całkowicie, że bank nie zdecyduje się na dodatkowe luzowanie. W tym przypadku na parze znalazłoby się jeszcze trochę miejsca na wycenę rozbieżności polityk monetarnych BOC i FEDu – ta dywergencja działa oczywiście na korzyść USD.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy znaleźć można na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here