Naga Marketseuro dolary banknotyIlość nowych miejsc pracy (NFP) w USA wzrosła w styczniu o 49 000, jak wykazały w piątek dane opublikowane przez US Bureau of Labor Statistics. Po raporcie dolar uległ silnemu osłabieniu, a para EUR/USD ponownie wzrosła powyżej okrągłego poziomu 1,20. Analitycy z TD Securities traktują to jednak jako korektę i okazję do sprzedaży „edka” po wyższych cenach.

  • Bezrobocie spadło do 6,3% z 6,7%, ale mimo to raport rozczarował inwestorów
  • Stany Zjednoczone przyspieszają wdrażanie szczepionek. Opóźnione ożywienie w UE
  • USA przodują w pozytywnych rewizjach rynkowych perspektyw wzrostu

Spadek kursu dolara (USD): powrót rynku walutowego do bardziej tradycyjnej funkcji?

W styczniu zatrudnienie w USA wyniosło +49 tys., nieco słabiej niż oczekiwano, a grudzień został zrewidowany do -227 tys. z -140 tys. Co więcej, bezrobocie spadło do 6,3% z 6,7%, ale ogólnie raport rozczarował inwestorów. Pokazuje skromne odbicie po wzroście liczby przypadków COVID-19 i wprowadzeniu nowych ograniczeń.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozczarowujący odczyt listy płac w znacznym stopniu odebrał siłę dolarowi amerykańskiemu, niwecząc pojawiający się ostatnio w Stanach Zjednoczonych temat odporności gospodarczej. Uważamy, że ten rozwój sytuacji może być oznaką powrotu rynku walutowego do bardziej tradycyjnej funkcji i reakcji napędzanych względnym wzrostem i różnicami w danych, a nie działaniami banków centralnych – napisano w raporcie TDS.

Stany Zjednoczone przyspieszyły wdrażanie szczepionek, podczas gdy kilku z ich głównych rówieśników, takich jak Kanada i UE, nadal walczy na tym froncie.

Uważamy, że doprowadzi to do późniejszego ożywienia w tych gospodarkach, zwłaszcza w UE. W istocie Stany Zjednoczone przodują w pozytywnych rewizjach rynkowych perspektyw wzrostu w porównaniu z wieloma uprzemysłowionymi krajami. To, wraz z naszymi oczekiwaniami dotyczącymi stóp w USA, sprawiło, że oczekujemy dalszych spadków na parze EUR/USD z celem na 1,18 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy brent | pgnig akcje | orlen kurs | orlen akcje forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here