Naga MarketsRekordowo niskie oprocentowanie lokat i brak bezpiecznej alternatywy oszczędzania przyczyniły się do tego, że rzesza inwestorów „ruszyła na zakupy”, a hossa wywołana luźną polityką pieniężną sprawiła, że znaczna ich część odniosła spektakularny sukces. Dla wielu okazało się to jednak pułapką.

  • W 2020 r. inwestor giełdowy zarobił średnio 70 tys. złotych
  • Popularność giełdy rośnie, liczba materiałów analitycznych jest jednak cały czas ograniczona
  • Z tego powodu TMS Brokers przygotował darmowy raport analizujący kilkanaście spółek notowanych na GPW. Sprawdź już teraz

Eksperci TMS Brokers uważają, że indywidualni inwestorzy w żadnym wypadku nie stoją na straconej pozycji względem graczy instytucjonalnych. By wesprzeć osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem kapitałowym analitycy TMS wyszli z inicjatywą i przygotowali przegląd najciekawszych spółek z warszawskiego parkietu, uwzględniając podział na sektory. Raport, który został przez nich stworzony z pewnością zainteresuje również nie jednego wytrawnego gracza giełdowego.ODBIERZ RAPORT TMS DOTYCZĄCY GPW

W raporcie tym przedstawione zostały bowiem cztery sektory: bankowy, energetyczny, gamingowy oraz ochrony zdrowia, z których wybrane zostały po trzy, najciekawsze spółki.

– Pochylamy się nad „perełkami”, które wyrastają na liderów swoich branż oraz takimi, które mogą dać inwestorom najwyższą stopę zwrotu – wskazują autorzy raportu.

Analizując spółki z sektora gamingowego zwracają oni uwagę, iż nieudana premiera gry Cyberpunk2077 autorstwa studia CD Projekt sprawiła, że sentyment inwestorów do sektora Game-Dev uległ znaczącemu pogorszeniu.

Dotychczas polska giełda ogrzewała się bowiem w blasku spółek gamingowych, niemniej pasmo porażek CD Projekt – symbolu polskiego rynku gier wideo, sprawiło, że część inwestorów odwróciła się od branży.

Autorzy raportu przypominają jednak, że Game-Dev to nie tylko CD Projekt, ale także kilka innych wartościowych, choć mniej znanych spółek. W ich ocenie, niejednokrotnie wysoko wyceniane walory wciąż kryją w sobie potencjał do dalszego umocnienia, a kluczem pozostaje zidentyfikowanie szans.

invest

Analizując spółkę CD Projekt dostrzegają oni, iż krajobraz po nieudanej premierze gry Cyberpunk2077 jest skrajnie negatywny. Paradoksalnie fatalne nastroje są jednak największą siłą CDProjekt, który może jedynie pozytywnie zaskoczyć.

– W ostatnich tygodniach doszło wokół spółki do kilku pozytywnych wydarzeń, z przywróceniem gry Cyberpunk2077 do PlayStation Store na czele. Obserwując spółkę można jednak zauważyć, że w trudnym momencie odżegnuje się od nieudanej premiery i wraca do dobrze zakorzenionych nawyków graczy. Takim zagraniem jest wydanie gry mobilnej opartej o sagę Wiedźmin. Projekt, choć mały, to przypomina graczom lubianą serię i służy poprawie sentymentu wokół spółki – wskazują analitycy TMS Brokers dodając, że najsilniejszym czynnikiem wpływającym na notowania spółki będą jednak zapowiedzi nowych gier.

Przypomnijmy, że spółka komunikuje, iż będzie równolegle pracować nad dwiema produkcjami typu AAA. W mediach pojawiają się głosy, że jedna z gier może być oparta o serię fantasy Thorgal. Zdaniem ekspertów, zbliżona do serii o wiedźminie gra może wywołać pozytywne emocje wśród inwestorów.

Od strony technicznej pozytywnym sygnałem w ich ocenie jest z kolei wybicie górą linii trendu spadkowego. Na przeszkodzie dalszego umocnienia stoi jednak horyzontalny opór z poziomu 222 zł.

Notowania CDR.PL, interwał: W1, źródło: TMS Brokers
Notowania CDR.PL, interwał: W1, źródło: TMS Brokers

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Kurs dolara nowozelandzkiego | pgnig akcje notowania | średni kurs funta nbp | jak działa wskaźnik rsi | kurs jena w kantorach | cfd | kantorowy kurs euro | ropa wti kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro spadnie do najniższego poziomu od lipca 2020 r. – prognozuje RBC
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) rysuje podwójny szczyt? Co dalej z notowaniami złotego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here