Naga Marketshaker przed komputeremZgodnie z oficjalną informacją od jednego z producentów bloków blockchaina kryptowaluty EOS – EOS42, haker, który najprawdopodobniej działał w pojedynkę zdołał ukraść z zaatakowanego konta 2.09 miliona wirtualnych monet o łącznej wartości ponad 7.7 mln USD.


Zobacz również: Bitfinex odzyskał część skradzionych w 2016 r. BTC. Zwróci je użytkownikom

Będą konieczne zmiany?

Blockchain kryptowaluty EOS posiada funkcję, która zobowiązuje producentów bloków do aktualizacji czarnej listy, która zawiera listę podejrzanych/przejętych kont. Dzięki tej czynności wykonywanej przez 21 największych producentów, czarna lista działa poprawnie. Jednak cztery dni temu do sieci dołączył nowy producent o nazwie games.eos, który najprawdopodobniej zapomniał zaktualizować ową listę. To z kolei pozwoliło hakerowi wykorzystać lukę w systemie.

Jak poinformował zespół ds. Bezpieczeństwa giełdy kryptowalut Huobi – wykryto podejrzane transfery wirtualnych aktywów z kont zapisanych na czarnej liście EOS na konta giełdy. Zgodnie z tweetem, władze Huobi podjęły decyzję o zamrożeniu podejrzanych kont aż do wyjaśnienia całej sytuacji.

Obecnie 21 unikatowych twórców bloków jest wybieranych na początku każdej rundy. 20 z nich o największej ilości zatwierdzeń jest wyznaczanych automatycznie, a ostatni twórca bloków jest wybierany proporcjonalnie do ilości głosów pokrewnych z pozostałymi producentami. Po tym zdarzeniu EOS42 zaproponował zmiany, sugerując, że lepszym rozwiązaniem będzie unieważnienie kont znajdujących się na czarnej liście, zamiast prawa veta, które posiada pojedynczy twórca.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluta EOS pozostaje czwartą, co do wielkości kapitalizacji wirtualną walutą. Jej łączna kapitalizacja wynosi obecnie 3.1 mld USD, a pojedynczy token kosztuje ok. 3.5 USD. W czerwcu ubiegłego roku wokół EOS zrobiło się ogromne zamieszanie. Zaledwie 2 tygodnie po wydobyciu pierwszego bloku, pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących producentów bloków oraz decyzji ECAF, Głównego Forum EOS ds. Arbitrażu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here