Naga MarketsKłopotów firmy Marka Zuckerberga ciąg dalszy. Po lipcowej silnej przecenie akcji jego firmy i środowych spadkach giełdowych, na której twórca portalu stracił 4,5 mld USD, przyszedł czas na kolejny atak hakerski, którego celem stały się konta użytkowników.


Kradną konta i sprzedają za kryptowaluty

mark zuckerbergWedług doniesień hakerzy sprzedają skradzione konta z Facebooka wraz z wrażliwymi danymi za pośrednictwem „dark web”. Szacunki pokazują, iż skradzione dane są obecnie warte od 120 do 600 milionów dolarów. Jedno konto jest obecnie wyceniane na kwotę od 3 do 12 USD za konto, a osoby, które chcą je uzyskać, mogą płacić kryptowalutami w „dark web”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy wiesz, że…?

Dark web – termin określający celowo ukrytą część zasobów Internetu, którą można przeglądać jedynie przy użyciu specjalnego oprogramowania.

Hakerzy uzyskali dostęp do docelowych kont Facebooka za pomocą tokenów dostępu.

Zobacz również: Kradł prąd z kolei żeby… kopać Bitcoiny. Spędzi 3,5 roku za kratkami

hakerTe tokeny działają jak klucze cyfrowe, które umożliwiają użytkownikom Facebooka dostęp do ich kont, pomagając zweryfikować i uwierzytelnić dane logowania. Ponadto tokeny dostępu zawierają wrażliwe dane inne użytkowników.

„Ciemna” strona sieci pełna jest różnych rynków. Miejsce, w którym sprzedawane są konta na Facebooku nazywa się Dream Market. Konta można kupić za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Monero i innych kryptowalut.

Zobacz również: Zainteresowanie ICO spadło o 90%!

Facebook zaprzeczył zarzutom, że skradzione konta zostały faktycznie sprzedane i wykorzystane przez hakerów. Jednak Mark Zuckerberg wyraził swoją opinię na temat: – Stoimy w obliczu ciągłych ataków ze strony ludzi, którzy chcą przejąć konta lub ukraść informacje. Musimy ciągle opracowywać nowe narzędzia, aby temu zapobiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLosy Bitcoina zależą od SEC
Następny artykułGuten Morgen DAX 12.10.2018 – realizacja butterfly’a
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here