Naga Marketshaker przed komputeremNajnowsza analiza Coinfirm pokazuje ruch skradzionych Bitcoinów z giełdy Binance do różnych portfeli hakerów. Rabunek o łącznej wielkości 7000 BTC miał miejsce 7 maja 2019 r. o godzinie 17:15:24 czasu UTC, a hakerzy od tamtej pory sprytnie transferują skradzione Bitcoiny z portfela do portfela. Jednak tym razem Coinfirm zauważył pewne zależne działania, które sugerują, że hakerzy przenoszą środki z giełdy i zamieniają je na pieniądz fiducjarny w tym dolary amerykańskie.


Hakerzy przetransferowali co najmniej 1,8 BTC

Pierwsza transakcja została zidentyfikowana przez Coinfirm tutaj, podczas gdy po niej następowały kolejne. Śledztwo wykazało, że hakerzy zaczęli likwidować swoje BTC na różnych giełdach kryptowalutowych.

Analiza jednej z głównych sieci używanych przez hakerów do zarządzania skradzionymi funduszami pokazuje, że udało im się przetransferować co najmniej 1,8087 BTC (21.000,00 USD). Transfery miały miejsce na następujących giełdach:

  • Bitfinex: 0,7934 BTC;
  • Binance: 0,4294 BTC;
  • Bitmex: 0,0022 BTC;
  • KuCoin: 0,0713 BTC;
  • Kuna: 0,2482 BTC;
  • Bitmarket: 0,2560 BTC;
  • Crypterra: 0,0072 BTC;
  • Bitcoin.de: 0,0007 BTC;
  • WazirX: 0,0003 BTC – oznajmił Grant Blaisdell z Coinfirm.

Na ten moment jedno jest pewne – hakerzy przenieśli skradzione BTC na każdą z tych giełd wirtualnych walut i tam albo wymienili je na jakąś walutę fiducjarną lub pozostawili je zamrożone w tzw. stanie uśpienia. Jest to oczywiście trudny widok dla tych, którzy obserwują jak ich skradzione kryptowaluty przeskakują z jednej giełdy na drugą i na ten moment niewiele można wskórać w tej kwestii.

Dwa dni po tym jak hakerzy ukradli 7000 BTC środki z hot waletów trafiły do 44 różnych miejsc, ostatecznie jednak złodziej skonsolidował je w niemal identycznych paczkach na zdecydowanie mniejszej ilości rachunków.

Na początku lipca informowaliśmy, że skradzione Bitcoiny o wartości ponad 8 milionów dolarów z Binance, przetransferowane zostały ponownie na nowe portfele. Z jednego z portfeli w sieci Bitcoina, który należał do hakera, wysłano 707,1 BTC na dwa różna adresy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here