Naga MarketsSkotan działa w sektorze paliwowym, gdzie dążyć będzie do uzyskania i utrzymania pozycji lidera w produkcji i sprzedaży biopaliw w Polsce.

skotan mn

Wykres miesięczny z pełną historią notowań pokazuje, że trend spadkowy może zmierzać w kierunku dołka z 2009 roku, który jest jak dotychczas historycznym minimum. Wyższe obroty w czasie ostatnich miesięcy mogą wskazywać na to, że kolokwialnie mówić „coś zaczyna się dziać”, należy jednak bliżej im się przyjrzeć aby wyciągnąć prawidłowe wnioski.

skotan w1

Interwał tygodniowy pokazuje wybicie dołem z dużej formacji klina zniżkującego. Osoby zainteresowane kupnem być może zwróciły uwagę na zaznaczoną świecę – pin bar, która mogła dodać odrobinę optymizmu. Rzeczywiście może ona stać się początkiem korekty wzrostowej np. do poziomu poprzedniego dołka czyli okolic 1 zł. Tak bywało już w przeszłości, że poziomy dołków stawały się oporem nie do przebicia w kolejnych korektach. Także dolna krawędź klina może stanowić opór dla potencjalnych wzrostów. Analiza obrotów wypada tutaj negatywnie, gdyż gołym okiem widać, że wolumen narastał jeszcze w czasie spadków, a teraz w korekcie zaczyna opadać.

skotan d1

Interwał dzienny to tak naprawdę jeden pozytywny dzień czyli zaznaczona w okręgu świeca wzrostowa, za którą jak na razie nie idzie zaangażowanie kupujących. Wygląda na to, że możemy mieć do czynienia z kolejną formacją korekcyjną, zapowiadającą spadki. Poprzednie dwie korekty były bowiem formacjami flagi, po których następowała kontynuacja trendu spadkowego. Teraz może być podobnie, a wzrosty mogą nie sięgnąć wspomnianej 1 zł, a zatrzymać się już przy 0,80 zł, gdzie także mamy lokalny opór. Analiza obrotów także wypada negatywnie na tym przedziale czasowym, spora część sesji z wysokimi obrotami miała miejsce w czasie silnych spadków, a teraz w czasie korekty obroty wyraźnie zanikają. Podsumowując oceniam spółkę zdecydowanie negatywnie, osoby chcące kupić akcje powinny raczej szukać przesłanek fundamentalnych, gdyż analiza techniczna wskazuje na dalsze spadki lub przynajmniej na brak oznak nadchodzących wzrostów. Sytuacja mogłaby ulec poprawie po wybiciu oporu 0,80 zł, wtedy byłaby szansa na wzrost do okolic 1 zł. Spółkę ostatnio analizowałem 10 marca  prognozując dalsze spadki.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here