Naga MarketsLiczby na jakie wskazuje wolumen u tych brokerów instytucjonalnych za ubiegły miesiąc, wprawiają w zadowolenie. Jeśli pierwszy miesiąc roku zapowiada jak może wyglądać jego kontynuacja to wizja przyszłości napawa optymizmem.


Przechodząc do konkretów, średni dzienny wolumen (ADV) to aż 30,7 mld USD co daje wzrost w porównaniu do grudnia 2015 o 27,5%. Warto przy tym zaznaczyć, że grudzień sam w sobie i tak był dość dobry i wskazywał na odbicie po trzech miesiącach spadków jakie miały miejsce przed nim. W styczniu tego roku po raz pierwszy od marca 2015 roku przekroczono barierę obrotu na poziomie 30 mld USD, jednakże wynik i tak jest niższy o 10,4% od tego samego miesiąca roku ubiegłego.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Z kolei w FastMatch wolumen ADV dla stycznia zamknął się na poziomie 11,8 mld USD, co daje o 25% większy wynik od grudnia roku ubiegłego, a także przekroczenie benchmarku na poziomie 10 mld, który po raz ostatni zanotowano w grudniu 2014. Porównując rok po roku, wzrost jest jeszcze bardziej imponujący i daje Fastmatch wolumen większy aż o 37,2%.

Poniżej znajdziesz zestawienie wolumenów u tych dwóch brokerów instytucjonalnych:

HotspotFX-Fastmatch-Volumes-Jan-2016 Dodatkowo, istotną informacją odnośnie Hotspot jest to, że wprowadza on narzędzie Hotspot Link, które pozwoli klientom ECNów budować swoje własne pule płynności. Natomiast FastMatch może się pochwalić decyzją o zredukowaniu opłat jakie narzucane są na klientów, co wskazuje na to, że firma chce ewidentnie zwiększyć swój udział w rynku.

Ze znaczeniem płynności, a  przede wszystkim jej braku, możesz się zapoznać w artykule: Wolumen FX spada w HotSpotFX i FastMatch. Czy czekają nas kłopoty?

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here