Naga MarketsSKOK Wołomin: CBA zatrzymuje znanego warszawskiego biznesmenaFunkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) ze Szczecina zatrzymali znanego warszawskiego biznesmena. To kolejna osoba zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin, w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Postępowanie obejmuje lata 2012-2014 r. Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna trafi do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszy zarzuty.

Dotychczas w śledztwie zatrzymano 10 osób, w tym byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, znanego trójmiejskiego adwokata Marcina Dubienieckiego i byłego wiceministra skarbu Przemysława Morysiaka.

Główny wątek afery

Przed ponad rokiem w głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin CBA zatrzymało m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, a także pięcioro innych, byłych urzędników Komisji.

Prokuratura ze Szczecina zarzuciła wyżej wymienionym, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody na ponad 1,5 mld zł oraz 58 mln zł na szkodę interesu prywatnego w SKOK Wołomin. Prokuratura nie wnosiła wtedy o areszt wobec podejrzanych.

Śledztwa ws. SKOK Wołomin

Sprawy dotyczące działającej na terenie Polski w okresie od lutego 2009 roku do października 2014 roku zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek pieniężnych ze SKOK w Wołominie nadzorowane są obecnie w trzech prokuraturach tj. Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie, Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku oraz w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie prowadzone są dwa śledztwa.

Zobacz też: Koronawirus powodem paniki na chińskim rynku. Tracją akcję, kontrakty na rude żelaza oraz juan

Głównym pomysłodawcą i koordynatorem grupy przestępczej był P. P., do 2012 roku wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej SKOK w Wołominie, ściśle współpracujący z byłymi członkami zarządu tj. prezesem i vice prezesami.

W toku prowadzonych postępowań badanych jest co najmniej 1500 pożyczek i kredytów na łączną kwotę 2.511.339.850,00 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here