Naga MarketsPad w rękach graczaZmierzający na NewConnect Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, dynamicznie rozwija działalność. W marcu liczba użytkowników, którzy dokonali transakcji była o ponad 100 proc. wyższa niż w lutym i ponad 170 proc. wyższa niż jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Platforma po raz pierwszy osiągnęła ponad 1 mln zł miesięcznych przychodów.

Skinwallet kontynuuje dynamiczny wzrost i rozwija skalę działalności. Aktywne działania marketingowe, silna pozycja w wynikach wyszukiwania oraz zwiększona widoczność na nowych rynkach przekładają się nie tylko na istotnie wyższą liczbę aktywnych użytkowników, ale również na wzrost przychodów.

– Rozwijamy działalność na kolejnych rynkach, wprowadzamy nowe systemy płatności oraz handel przedmiotami z kolejnych gier. Słuszność i skuteczność tych działań obserwujemy w bardzo dynamicznym wzroście liczby użytkowników oraz generowanych przychodów. Sprzyja nam również otoczenie rynkowe – większa aktywność graczy, którą widać m.in. po rekordowej popularności CS:GO. Większa ilość graczy przekłada się na większe zainteresowanie przedmiotami w grze i handel nimi. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

W marcu Skinwallet wdrożył system płatniczy Payoneer, który umożliwia użytkownikom przesyłanie środków na karty debetowe oraz na konta bankowe. System ten zostanie wykorzystany do pozyskiwania użytkowników i promowania serwisu na nowych rynkach takich jak Turcja i Brazylia oraz na zwiększaniu zasięgu na pozostałych rynkach, na których Skinwallet jest już obecny. Spółka podpisała również umowę o współpracy z Tipalti – globalnym rozwiązaniem, które umożliwia użytkownikom skorzystanie z lokalnych form wypłat dopasowanych do potrzeb użytkowników. W lutym spółka wdrożyła dwa inne systemy płatności – Payeer oraz Airtm.

– Wdrażamy kolejne systemy płatności, aby zwiększyć atrakcyjność systemu w oczach obecnych i potencjalnych użytkowników. Wprowadzamy też nowe funkcjonalności i pracujemy nad umożliwieniem graczom dokonywania bezpośrednich transakcji oraz wymiany usług między nimi. – dodaje Kornel Szwaja.

W marcu Skinwallet uruchomił katalog produktów, który jest pierwszym elementem budowanego serwisu transakcji bezpośrednich. Uruchomienie pełnej funkcjonalności wymiany przedmiotów między graczami planowane jest jeszcze w II kwartale br.

Spółce sprzyja rosnący rynek gier i rekordowa popularność wydanego 8 lat temu Counter-Strike: Global Offensive, które pozostaje najważniejszą grą dla spółki. W marcu odnotowano nowy rekord – ponad 1 mln jednocześnie aktywnych graczy, który został poprawiony na początku kwietnia i wyniósł 1,23 mln jednoczesnych graczy. Łączna liczba miesięcznych unikalnych graczy przekracza 20 mln.

Skinwallet w styczniu pozyskał finansowanie w wysokości 3,4 mln zł na dalszy rozwój platformy – m.in. nowe lokalizacje oraz umożliwienie graczom dokonywania bezpośrednich transakcji oraz wymianę usług między nimi. Obecnie spółka jest na etapie rejestracji zmian w KRS oraz przygotowuje Dokument Informacyjny związany z wejściem na NewConnect. Największym akcjonariuszem spółki jest fundusz Tar Heel Capital Pathfinder.

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, a obecnie jest w trakcie przygotowania dokumentacji związanej z debiutem na NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezydent: Chcę zwolnienia wszystkich przedsiębiorców z ZUS przez 3 miesiące
Następny artykułWall Street domyka ważną lukę, oczy wszystkich zwrócone na ropę. Biocchi (Directa)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here