Naga MarketsSkinwallet zaprezentuje swój pierwszy projekt oparty o NFTWarszawa, 05.11.2021 (ISBnews) – Skinwallet zaprezentuje swój pierwszy projekt oparty o NFT, czyli non-fungible tokens, podała spółka. Projekt będzie oparty o “Cyber Warriors Army”, który jest zbiorem 8 tys. unikalnych tokenów przedstawiających armię cyberwojowników – elitarnych bohaterów pochodzących z alternatywnej rzeczywistości świata CyberVersum, dodano.

“Stworzone przez Skinwallet cyfrowe uniwersum łączy klimat science-fiction z wątkami esportowymi. Będzie to pierwszy narracyjny projekt NFT budowany wspólnie przez zgromadzoną wokół niego społeczność oraz wyselekcjonowane grono uznanych artystów. Plany rozwoju nowego metawersum współtworzonego przez Skinwallet są szerokie i otwierają spółkę na dynamicznie rozwijające się trendy, takie jak NFT, inwestycje w dobra cyfrowe, czy creators economy” – czytamy w komunikacie.Jak wyjaśnia spółka, tokeny NFT to rodzaj kryptograficznego certyfikatu potwierdzającego, że dany plik to oryginał istniejący tylko w jednym egzemplarzu.

“Wchodzimy do świata NFT jako pierwsza ze spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Wiele miesięcy przygotowywaliśmy się do uruchomienia tego projektu i udało nam się umiejscowić premierę w czasie, gdy zainteresowanie tematyką jest naprawdę ogromne, a rynek rozwija się z kosmiczną prędkością. CyberVersum jest jednak zjawiskiem wyjątkowym również z kilku innych względów. W naszym świecie mamy do czynienia z różnymi federacjami zrzeszającymi Performerów. Najbardziej elitarną z nich jest Cyber Warriors Army, skupiająca w swoich szeregach 8 tysięcy najlepszych wojowników. Wykorzystanie tokenów NFT powoduje, że każdy z nich jest postacią unikalną. To z ich perspektywy będziemy oglądać CyberVersum, a wraz z rozwojem projektu naszych bohaterów spotykać będą kolejne przygody” – powiedział prezes Kornel Szwaja, cytowany w komunikacie.

Kluczową cechą projektu jest jego zorientowanie na budowę community. Społeczność będzie decydowała m.in. o kolejnych zdarzeniach w historii CyberVersum, która rozwijana będzie na różne sposoby, w tym z wykorzystaniem klasycznych środków narracji (takich jak komiks) oraz przez emisję kolejnych serii tokenów. Jednym z pierwszych wyborów społeczności będzie decyzja o wyborze metawersum, czyli wirtualnej platformy, w którym powstanie przestrzeń dedykowana projektowi.

“Chcemy oddać CyberVersum w ręce jego bohaterów-użytkowników. Planujemy przy tym szeroki zakres działań aktywizujących, w tym konkursy czy turnieje esportowe. Będziemy także uruchamiać kolejne partnerstwa w świecie Web3, dzięki którym posiadacze naszych tokenów będą otrzymywać unikalne przedmioty do wykorzystania w najpopularniejszych metawersach, takich jak The Sandbox” – dodał Szwaja.

Skinwallet to działająca od 2019 roku platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra “Counter-Strike: Global Offensive”, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry “Dota 2” oraz “Team Fortress 2”, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect we wrześniu 2020 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here