Naga MarketsWycena Skinwallet wzrosła o 30%: właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo pozyskał właśnie nowych inwestorów finansowych w efekcie odsprzedaży akcji przez Napoleon FIZ, fundusz powiązany z głównym akcjonariuszem spółki Tar Heel Capital Pathfinder.

Skinwallet: Wycena spółki wzrosła o 30%

Cena sprzedaży akcji została ustalona na poziomie o 30 procent wyższym niż cena emisyjna w styczniu br. THC Pathfinder bezpośrednio nie sprzedawał akcji i pozostaje większościowym akcjonariuszem spółki. Skinwallet finalizuje również prace nad dopuszczeniem akcji do obrotu giełdowego. Debiut spółki na rynku NewConnect powinien nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni.

Transakcja została przeprowadzona w związku z bardzo dużym zainteresowaniem spółką ze strony inwestorów, którym nie udało się kupić akcji Skinwallet podczas styczniowej emisji. Sprzedane zostały istniejące już akcje należące do Napoleon FIZ.

W transakcji spółka została wyceniona na prawie 27 mln zł, a więc 30 proc. wyżej niż w trakcie preIPO, w którym spółka pozyskała 3,4 mln zł na finansowanie rozwoju platformy obrotu dobrami cyfrowymi.

– Styczniowa runda finansowania pokazała nam, że bardzo wielu inwestorów uwierzyło w nasz biznes i potencjał jego rozwoju. W ostatnich miesiącach zgodnie z planem rozwijaliśmy platformę. Jednocześnie, szybciej niż zakładaliśmy, osiągnęliśmy rentowność na poziomie zysku operacyjnego i netto. Z pewnością wpłynęło to na większe zainteresowanie ze strony dotychczasowych oraz nowych inwestorów spółki. Dziękujemy nowym inwestorom za okazane zaufanie oraz witamy na pokładzie – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Większościowym akcjonariuszem spółki w dalszym ciągu pozostaje fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, do którego należy ponad 60 proc. akcji Skinwallet.

– Skinwallet rozwija się zgodnie z planem, częściowo nawet wyprzedzając pokładane w nim nadzieje. Skala wzrostu biznesu spółki jest imponująca, sprzyja jej również rozwój rynku gier, e-sportu i samych dóbr cyfrowych. Dlatego wierzymy, że wzrost będzie kontynuowany i chcemy pozostać głównym akcjonariuszem spółki. Jako THC Pathfinder, obecnie nie mamy planów sprzedaży akcji. Sprzedaż akcji przez Napoleon FIZ była podyktowana dużym zainteresowaniem inwestorów i przygotowaniami do debiutu na NewConnect. Co ważne – została zrealizowana z 30-sto proc. premią względem ceny emisyjnej z początku roku. – informuje Arkadiusz Seńko, partner zarządzający funduszu Tar Heel Capital Pathfinder.

W styczniu br. Skinwallet przeprowadził rundę finansowania, w ramach której pozyskał 3,4 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom Spółka kontynuuje dynamiczny wzrost skali biznesu, poprzez udostępnianie możliwości handlu przedmiotami z nowych gier oraz udostępniania platformy w nowych lokalizacjach (co obejmuje nie tylko nowe wersje językowe, ale i popularne lokalnie systemy płatnicze, lokalną promocję i content marketing).

Głównym projektem rozwojowym spółki jest platforma wymiany dóbr cyfrowych i usług pomiędzy graczami. W ramach tej platformy został już uruchomiony katalog produktów.
Konsekwentne poszerzanie funkcjonalności dla graczy przynosi efekty finansowe.

W marcu spółka po raz pierwszy osiągnęła ponad 1 mln zł przychodów oraz przekroczyła próg rentowności – o kilka miesięcy wcześniej niż przewidywano. Pozytywny trend był również kontynuowany w kwietniu i maju.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia Protektora zakłada zwiększenie przychodów do ok. 180 mln zł do 2023 r.
Następny artykułInventionMed ma umowę dystrybucyjną z koreańską Proster Company Ltd.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here