Naga MarketsSkinwallet, pierwsza spółka z rynku e-sportowego notowana na warszawskiej giełdzie, uruchomiła Skinwallet Market: platformę transakcyjną typu marketplace. Jest to drugi obok funkcjonującej dotychczas platformy typu instant model działalności spółki. Już od 5 października br. fani esportu oraz handlujący dobrami cyfrowymi z gier mogą dokonać zakupu za pośrednictwem nowego systemu. Uruchomienie Skinwallet Market umożliwia dywersyfikację działalności i źródeł przychodów oraz podniesienie poziomu marżowości spółki.

Skinwallet uruchomiło Skinwallet Market

W pierwszej odsłonie Skinwallet Market użytkownicy mogą nabywać skiny z gier Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz Dota 2. Docelowo platforma będzie umożliwiać zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie dóbr cyfrowych z gier bezpośrednio od innych użytkowników.

– Uruchomienie marketplace to kolejny kamień milowy w rozwoju naszej działalności. Otwiera nas na nowy segment rynku handlu dobrami cyfrowymi, który jest nawet kilkunastokrotnie większy niż ten na którym operowaliśmy dotychczas oraz pozwala na dywersyfikację źródeł uzyskiwanych przychodów. Już teraz Skinwallet Market daje graczom możliwość kupienia skinów bezpośrednio z naszego katalogu. Do końca roku planujemy natomiast uruchomić funkcję składania zleceń sprzedażowych. Będziemy regularnie informować o postępach w procesie – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Oprócz marketplace, spółka prowadzi własną platformę do handlu dobrami cyfrowymi w grach funkcjonującą w modelu instant. Skinwallet Instant oferuje możliwość łatwej, bezpiecznej i natychmiastowej sprzedaży wirtualnych przedmiotów z gier takich jak CS:GO, Dota 2 czy Team Fortress 2. W ramach tego produktu Skinwallet skupuje dobra cyfrowe na własny rachunek, a następnie sprzedaje je dalej po wyższej cenie. Uruchomienie własnego marketplace pozwoli spółce na ograniczenie kosztów związanych z dalszą odsprzedażą nabywanych przedmiotów.

– Do tej pory skórki, które kupowaliśmy od graczy na platformie Skinwallet były sprzedawane za pośrednictwem zewnętrznych systemów transakcyjnych. Nasza marża była więc pomniejszona o prowizję pobieraną przez serwis. Dzięki uruchomieniu Skinwallet Market istotnie ograniczymy wydatki z tego tytułu. – dodaje Kornel Szwaja.

Działająca od 2019 roku platforma Skinwallet to jeden z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit na rynku i największa polska strona zajmująca się handlem takimi dobrami. 2 września br. spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs eurodolara (EUR/USD) zbliża się do 1,18. Postęp w negocjacjach pakietu fiskalnego w USA
Następny artykułZłoto wybija powyżej 1910 dol. Trump opuszcza szpital po leczeniu na COVID
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here