Naga MarketsSkarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie.

skarbiec
źródło xStation 5

Czwartkowa sesja była bardzo słaba w wykonaniu warszawskiego parkietu. Traciła większość spółek i to przy podwyższonych obrotach. Na tym tle, już od kilku dni pozytywnie wyróżnia się Skarbiec Holding. Wczoraj spółka zyskała 2,5% przy niezłym wolumenie. Dzięki temu wyrównano maksimum ze środy i niewiele brakuje aby kurs przełamał poziom oporu na jaki składają się wcześniejsze szczyty. Optymistyczne nastroje związane są z informacją, w której spółka opublikowała podział zysku dla akcjonariuszy. Okazało się, że dywidenda będzie wyjątkowo wysoka, bo aż 4,45 zł na akcję. Przy obecnej wycenie rynkowej oznacza to stopę dywidendy w wysokości ponad 15%. W ostatnich latach kurs porusza się między 23 a 30 zł. Wybicie oporu powinno więc skutkować zwyżką w rejon górnego zakresu kilkuletniego trendu bocznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: ABC Data – 9,5 mln zł straty netto przy prognozach zysku, akcje w dół o 13%!

Grupa ABC Data jest dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego.

abc data
źródło xStation 5

Niezłą sesję zaliczyła także ABC Data. Spółka zyskała niemal 3% i od początku tygodnia kurs rośnie już o ponad 5%. Także obroty utrzymują się na dobrym poziomie. Odbicie nie wskazuje jednak na siłę spółki na tle słabego rynku. Warto pamiętać o wcześniejszej fali wyprzedaży. Miała ona związek ze słabymi wynikami za drugi kwartał. Spółka odnotowała straty mimo, że analitycy prognozowali zyski. Kurs drastycznie spadł o kilkadziesiąt procent. Na tym tle, wczorajsze odbicie jest tylko swego rodzaju odreagowaniem. Korektą rozpoczętą po wybronieniu poziomu 1 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here