Naga MarketsSkanska zrealizuje kompleks biurowy Studio w Warszawie o pow. ok. 43 tys. m2 GLAWarszawa, 09.08.2021 (ISBnews) – Skanska rozpoczęła realizację kompleksu biurowego Studio w Warszawie, o powierzchni ok. 43 tys. m2 GLA powierzchni najmu, zlokalizowanego przy ul. Prostej, pomiędzy dwiema stacjami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego, podała spółka.

Studio to kompleks dwóch budynków biurowych, oferujących łącznie ok. 43 000 m2 GLA powierzchni najmu, 286 miejsc parkingowych oraz 285 miejsc dla rowerów. Dla rowerzystów przygotowano rozbudowaną infrastrukturę ułatwiającą komfortowy dojazd do pracy. Pierwsza faza inwestycji ma 17 600 m2 GLA powierzchni najmu, czternaście kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Ukończenie budowy zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku, poinformowano.„Wyniki przeprowadzonych przez nas badań, a także rozmowy z potencjalnymi najemcami pokazują, że biura wciąż pełnią dla firm ważną rolę. Jesteśmy o tym przekonani i dlatego uruchamiamy kolejny projekt na warszawskiej Woli. Studio zaoferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe, ale przede wszystkim będzie to bezpieczne miejsce pracy, co potwierdzi certyfikacja WELL Health-Safety Rating. To szczególnie ważne w kontekście ciągle trwającej pandemii i powrotu pracowników do biur” – powiedział wiceprezes ds. operacyjnych w Polsce i w Czechach w spółce biurowej Skanska Mariusz Krzak, cytowany w komunikacie.

W ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń miejska z całoroczną roślinnością i mała architekturą. Plac zapewni długo oczekiwanie połączenie pomiędzy ulicami Prostą i Łucką oraz Fabryką Norblina, podkreślono także.

Autorami projektu Studia są duńska pracownia Arrow Architects oraz polska Grupa 5 Architekci.

Skanska jest jedną z wiodących firm deweloperskich i budowlanych w Europie. Poza Skandynawią firma prowadzi działalność w Europie w zakresie budownictwa i inżynierii lądowej – w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Skanska prowadzi również działalność związaną z nieruchomościami komercyjnymi na wybranych rynkach krajowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech, a także mieszkaniowe projekty deweloperskie w Pradze i Warszawie. Oprócz tego Skanska oferuje usługi w ramach partnerstw publiczno-prywatnych. W 2019 roku Grupa Skanska osiągnęła sprzedaż w wysokości 177 mld SEK i posiadała około 34 200 pracowników.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkp cargo giełda | notowania famur | dax analiza | koszt dolara | akcje wig20 | dolar | bitcoin aktualnosci |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here