Naga MarketsPodczas ostatniej analizy, cena akcji szwedzkiej spółki SKANSKA docierała właśnie do obszaru oporu zlokalizowanego w obrębie poziomu 209.00. Wtedy też mówiłem o możliwym odbiciu od tego oporu, który bez wątpienia był kluczowy z uwagi na to, że znajdował się na historycznych maksimach.

Odbicie faktycznie nastąpiło. Powstała także spora luka spadkowa na otwarciu sesji w dniu 28-października. Cena następnie szybko skierowała się do kluczowego wsparcia w okolicy 188.00, przełamując przy tym linię trendu oraz wsparcie przy 194.00, które widoczne były na wykresie z poprzedniej analizy.

Mając na uwadze powyższe, zaktualizowana została linia trendu oraz usunięty poziom wsparcia przy 194.00, który nie zdołał utrzymać spadających cen. Dopiero w pobliżu 188.00 pojawił się popyt i cena ponownie zaatakowała ostatnie szczyty. Atak okazał się na tyle skuteczny, że doszło do wybicia obszaru oporu przy 209.00 i ustanowienia nowych, historycznych maksimów.

Kontrakty CFD na akcje szwedzkich spółek posiada w swojej ofercie HFT Brokers.

Obecnie trwa korekta ostatnich wzrostów, która dotarła do przełamanego obszaru oporu, stanowiącego teraz wsparcie. Jako, że trend pozostaje wzrostowy, można uznać obecne poziomy cenowe za dobre miejsce na zakupy. Gdyby jednak korekta miała jeszcze potrwać, kolejnym miejscem, które powinno ją zatrzymać będzie linia trendu prowadzona od dołka z 23-go czerwca.

1701-skanska
Wykres dzienny cen akcji SKANSKA AB | źródło: tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here