Naga MarketsJednym z największych wyzwań stojących przed twórcami drugiej pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty – Ethereum, jest problem skalowalności. Przy średniej ilości przetwarzanych transakcji na sekundę na  poziomie 15-20, obsłużenie coraz większej liczby smart kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji (dAppów) może stanowić problem, czego przykładem było przeciążenie sieci w związku z aplikacją CryptoKitties. Rozwiązanie dla problemu skalowalności w sieci Ethereum proponuje SKALE Network.


SKALE – katalizator dla rozwoju Ethereum?

To co oferuje SKALE to platforma oparta na technologii drugiej warstwy, kompatybilna z blockchainem Ethereum, która ma zapewnić przetwarzanie milionów transakcji na sekundę przy znacznie niższych niż obecnie opłatach. Ma być to możliwe dzięki nieograniczonej liczbie niezależnych węzłów oraz systemowi elastycznych, wysokowydajnych łańcuchów bocznych (sidechains) o szerokiej gamie zastosowań.Twórcom platformy udało się pozyskać kwotę 17,1 mln USD na uruchomienie sieci głównej. Twierdzą oni, iż SKALE może stać się „najlepszym sposobem”, dzięki któremu Ethereum uda się pobić inne platformy oferujące smart kontrakty. W finansowaniu wzięło udział 19 inwestorów, w tym Arrington XRP Capital, Blockchaige, ConsenSys Labs oraz Winklewoss Capital.

Środki pozyskane dzięki finansowaniu mają być wykorzystane na stabilizację sieci proof-of-stake, podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz poszerzenie zespołu osób pracujących nad projektem.

Sprzedaż tokenów SKALE miała miejsce w październiku 2018 roku, pod koniec roku uruchomiono testnet, zaś w kwietniu bieżącego roku powołano Fundację NODE, która przypomina pod względem organizacyjnym oraz stawianych sobie celów Fundację Ethereum.

Jak podkreśla CEO projektu, Jack O’Holleran głównym celem SKALE jest „pomaganie twórcom dAppów na Ethereum w zwiększeniu skalowalności”. Obszarami, które znajdują się w centrum zainteresowania SKALE są sektor gamingowy oraz zdecentralizowanych finansów (DeFi). Obecnie na platformie działają 23 zdecentralizowane aplikacje.

Na temat szczegółów działania SKALE Network można dowiedzieć się z poniższego wywiadu z twórcami projektu (materiał w języku angielskim).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here