Naga MarketsThomas Zeeb – CEO usług bezpieczeństwa na największej szwajcarskiej giełdzie SIX – powiedział, że spółka raczej nie uruchomi handlu kryptowalutami. Jego zdaniem, kryptowaluty nie są teraz żadnym priorytetem, szczególnie, że istnieje wiele innych platform, na których można nimi handlować. Zeeb obawia się również o problemy z reputacją Bitcoina, który jego zdaniem opiera się jedynie na „nadziei i entuzjazmie”.

Optymizm co do cyfrowych aktywów

Mimo niechęci do oferowania handlu kryptowalutami, Zeeb wyraził się pozytywnie na temat idei cyfrowych aktywów. Zdaniem przedstawiciela SIX, tokeny oferowane podczas Initial Coin Offering raczej nie zanikną, a w ciągu najbliższych pięciu lat powinna nastąpić ich globalna adopcja.

Podczas wywiadu dla Business Insider Zeeb przekonuje, że kryptowaluty w obecnej formie przypominają instrumenty pochodne z początku lat 90. Jego zdaniem ich przyjęcie się będzie jednak znacznie szybsze niż miało to miejsce w przypadku instrumentów pochodnych.

SIX pomoże ICO

Tak jak pisaliśmy miesiąc temu, SIX Group pracuje nad uruchomieniem handlu tokenami emitowanymi w ramach ICO. Celem tej platformy ma być zaoferowanie regulowanej giełdy, na której startupom łatwiej będzie pozyskiwać fundusze, a inwestorzy będą bezpieczniejsi. Rozwiązanie to ma na celu dołączenie do rynku ICO klientów instytucjonalnych.

Zeeb potwierdził, że głównym celem nowej giełdy ma być wypełnienie luki pomiędzy startupami a inwestycjami społecznościowymi. „Wśród inwestorów instytucjonalnych istnieje popyt na znalezienie legalnej i zaufanej ścieżki do bezpiecznego inwestowania w inicjatywy kryptowalutowe i blockchainowe” – skomentował planowaną platformę. Giełda tokenowa powinna zostać uruchomiona w połowie 2019 roku.

Zeeb jest również zwolennikiem cyfryzacji istniejących papierów wartościowych lub innych securities. Dzięki możliwości tokenizacji istniejących aktywów stanie się możliwe inwestowanie na przykład w egzotyczne rzeczy, jak kolekcje dzieł sztuki czy talenty sportowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here