Naga MarketsMonetary Authority of Singapore, który korzysta z kursu walut jako głównego narzędzia polityki centralnej, zwiększył przedział w jakim może poruszać się waluta. Poprzednia kurs był ustawiony sztywno bez możliwości ruchu. Większość analityków spodziewała się jednak mocniejszego ruchu ze strony banku centralnego.

„Gospodarka Singapuru rozwinęła się od czasu ostatniej rewizji polityki monetarnej w październiku 2017 roku, powinna kontynuować stabilną ekspansję w 2018 roku” – ogłosił MAS. „Jednakże, istnieje ryzyko eskalacji sporu handlowego między USA a Chinami, jeśli się to wydarzy, będzie to miało znaczące konsekwencje dla globalnego handlu”.

W osobnym raporcie możemy przeczytać, że wstępne dane pokazują wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale na poziomie 4,3% w ujęciu rocznym, zgodnie z oczekiwaniami analityków.

Inflacja w ostatnim czasie wzrosła, choć nadal jest poniżej oczekiwanego poziomu. Według MAS w tym roku uda się osiągnąć inflację bazową na poziomie 1,5% (obecnie 1,0%), a kolejnym krokiem będzie dobicie do stabilnych 2%.

Wzrost PKB w Singapurze


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here