CMC Markets

Monetary Authority of Singapore, który korzysta z kursu walut jako głównego narzędzia polityki centralnej, zwiększył przedział w jakim może poruszać się waluta. Poprzednia kurs był ustawiony sztywno bez możliwości ruchu. Większość analityków spodziewała się jednak mocniejszego ruchu ze strony banku centralnego.

„Gospodarka Singapuru rozwinęła się od czasu ostatniej rewizji polityki monetarnej w październiku 2017 roku, powinna kontynuować stabilną ekspansję w 2018 roku” – ogłosił MAS. „Jednakże, istnieje ryzyko eskalacji sporu handlowego między USA a Chinami, jeśli się to wydarzy, będzie to miało znaczące konsekwencje dla globalnego handlu”.

W osobnym raporcie możemy przeczytać, że wstępne dane pokazują wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale na poziomie 4,3% w ujęciu rocznym, zgodnie z oczekiwaniami analityków.

Inflacja w ostatnim czasie wzrosła, choć nadal jest poniżej oczekiwanego poziomu. Według MAS w tym roku uda się osiągnąć inflację bazową na poziomie 1,5% (obecnie 1,0%), a kolejnym krokiem będzie dobicie do stabilnych 2%.

Wzrost PKB w Singapurze

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSilny wystrzał popytowy na bitcoinie
Następny artykułBank Australii – ryzyko ze strony Chin podwyższone
Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od trzech lat zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. W Comparic zajmuje się działem "Rynki Na Żywo" oraz tłumaczeniem treści na angielskojęzyczną wersję strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here